Manager produs motor & non motor

Nivelul carierei
Middle-level (peste 3 ani)
Denumirea firmei
UNITA, membra a UNIQA Group AG
Domeniu
Asigurari
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Mie 11, Martie 2009

UNITA , membra a UNIQA Group AG, unul dintre cele mai dinamice si profitabile grupuri de asigurari din Centrul si Sud Estul Europei, lider al pietei austriece si jucator important pe toate cele 20 de piete in care are activitate.

Descrierea postului

- creeaza produse de asigurare noi;
- modifica produsele existente conform cu cele mai bune practici de pe piata romaneasca de asigurari;
- colaboreaza cu canalele de distributie in vederea identificarii cerintelor clientilor;
- administreaza portofoliile de asigurare a produselor pe care le gestioneaza;
- elaboreaza impreuna cu Directia IT definitiile/testarea si optimizarea programelor si bazelor de date;
- intocmeste situatii si rapoarte din baza de date, in functie de solicitari;
- asigura suportul si asistenta necesare prelucrarii si cunoasterii conditiilor de asigurare practicare de societate.

Cerinte

- studii superioare tehnice;
- cunostinte Microsoft Office;
- experienta in asigurari constituie avantaj;
- cunostinte de limba engleza nivel avansat;
- spirit de echipa;
- abilitati de comunicare interpersonala.

Oferta (bonusuri, beneficii):

Se ofera pachet salarial deosebit si posibilitati de dezvoltare.

Vezi toate ofertele acestei companii