Reprezentant vanzari

Nivelul carierei
Middle-level (peste 3 ani)
Denumirea firmei
TOP LAC GRUP SRL
Domeniu
Marketing
Oras(e)
Cluj Napoca, BUCURESTI, Bacau
Data introducerii
Vin 20, Martie 2009

Descrierea firmei

Solutii complete pentru vopsitorii auto

Descrierea postului

Consilieaza clientii actuali in vederea obtinerii unui nivel inalt de performanta;
Prospecteaza continuu piata de profil si identifica noi oportunitati de afaceri;
Extinde portofoliul de clienti;
Prezentari de servicii si produse;
Monitorizeaza facturile scadente si consilieaza clientii in vederea obtinerii si pastrarii unor bune obiceiuri de plata;
Isi planifica singur activitatea de vanzare si prospectare;
Participa la sedintele trimestriale ale departamentului vanzari;
Intocmeste corect si la timp, rapoarte saptamanale de activitate;
Se conformeaza regulamentului interior cu privire la cheltuieli si predarea documentelor justificative catre departamentul contabilitate;
Intretine in stare buna de functionare si aspect bunurile din dotare;
Se perfectioneaza continuu in ceea ce priveste cunostintele procesului de vanzare, caracteristicile si avantajele produselor din portofoliul firmei precum si cunostintele necesare dezvoltarii personalitatii;
Promoveaza produsele si serviciile companiei si apara interesele acesteia in fata tertilor potrivit cu indatoririle postului;
Se incadreaza in strategia companiei si participa activ la indeplinirea obiectivelor acesteia prin politica de promovare si vanzare practicata;
Ofera superiorilor ierarhici in timpul solicitat, informatii corecte si complete in legatura cu situatia clientilor din zona alocata;
Depune eforturi pentru o cat mai eficienta comunicare cu toate departamentele companiei;

Cerinte

Persoana placuta, gandire pozitiva, usurinta in relationare;
Spirit organizatoric, persoana cu initiativa;
Orientare catre rezultate si in special catre vanzare;
Dorinta de dezvoltare personala continua;
Disponibilitate pentru calatorii si pentru program prelungit;
Rezistenta la stres;
Cunostinte PC (MS Office & Internet);
Permis de conducere categorķa B (de minim 5 ani)
Experienta in vanzari minim 5 ani;
Minim sudii medii;
Minim engleza mediu;
Fara cazier si vicii ascunse;
Fara alte afaceri personale ce afecteaza timpul si capacitatea de concentrare;

Oferta (bonusuri, beneficii):

Salariu fix motivant;
Comision din vanzari acordat cand incasarile sunt in limitele stabilite;
Bonuri de masa;
Autoturism de serviciu 24h;
Telefon de serviciu;
Laptop;
Internet mobil;
Asigurare medicala privata;
Buget pentru haine;
Cursuri de vanzari pe termen lung;
Libertate in organizarea programului de lucru;
Concedii de odihna impartite primavara, vara si iarna (22 Dec ? 8 ian; de Pasti si primele doua sapt. din August) + libere de sarbatori legale;
Avantajul de a lucra in cadrul unei companii ce comercializeaza brand-uri Premium;
Posibilitate de avansare;

P.S. SE VOR LUA IN CONSIDERARE DOAR CV-urile INSOTITE DE FOTO RECENTA A APLICANTULUI!