Retail Sales Representative

Nivelul carierei
Entry-level (sub 3 ani)
Denumirea firmei
Sniezka Romania S.R.L.
Domeniu
Marketing
Oras(e)
Tulcea, Galati, Constanta, Buzau, Braila
Data introducerii
Mie 25, Martie 2009

Compania Sniezka S.A. Polonia este una dintre cele mai dinamice companii ale industriei de lacuri si vopsele din Polonia si isi intareste in mod continuu pozitia pe piata de profil din Polonia sustinuta de potentialul si resursele importante de care dispune.
In prezent compania detine o pozitie puternica pe pietele Europei Centrale si de Est, strategia pe termen lung a Grupului Sniezka fiind ocuparea unei pozitii de lider pe piata de lacuri si vopsele din Europa Centrala si de Est. Astazi, produsele Sniezka sunt vandute in Ukraina, Bielarus, Romania, Lituania, Letonia, Slovacia, Ungaria, Rusia, Republica Moldova si Kazakhstan. Din anul 1999 toate produsele marca Sniezka sunt fabricate intr-un sistem integrat de asigurare a calitatii, ISO 9001.

Parteneri (Distribuitori) Sniezka Romania S.R.L. angajeaza pentru punctele lor de lucru din orasele Buzau, Galati, Tulcea si Constanta: Retail Sales Representatives.

Descrierea postului

- realizeaza vanzari si gestioneaza clientii din zona sa de responsabilitate directa;
- raspunde de recuperarea creditelor din piata aferente vanzarilor sale pe zona de responsabilitate;
- identifica clienti astfel incat sa creasca continuu si in ritm alert nivelul distributiei numerice in piata de retail;
- implementeaza politica de merchandising in locatiile de pe retail cu care se colaboreaza si mercantizeaza produsele conform standardelor firmei;
- mentine un grad de satisfactie inalt din partea clientilor si ii fidelizeaza;
- implementeaza direct la nivel zonal promotiile de vanzari;
- monitorizeaza permanent concurenta si prezinta un raport saptamanal catre Area Sales Manager cu privire la aceasta;
- realizeaza cercetari de piata simple la solicitarea compartimentului de marketing;
- intocmeste regulat rapoarte specifice departamentului.

Cerinte

- minim 2 ani experien?? în vânz?ri (constituie avantaj experienta in vanzarile de materiale de constructii in piata de retail);
- st?pânirea tehnicilor de vânzare ?i negociere;
- disponibilitate pentru deplas?ri ?i capacitate de a lucra sub presiune;
- domiciliul stabil in orasul solicitat;
- permis de conducere categoria B;
- cunostinte P.C.: MS Office (Word, Excel, Power Point).

Oferta (bonusuri, beneficii):

- pachet de bonusare atractiv compus dintr-un sistem antrenant de comisioane si prime;
- pachet de mobilitate: masina, telefon.

Aplicati la aceasta pozitie sau trimiteti un Curriculum Vitae pana la data de 04.04.2009 pe adresa bogdan.popescu@sniezka.ro

Mentionam ca doar candidatii considerati eligibili vor fi contactati. De asemenea, mentionam ca Sniezka Romania va pastra confidentialitatea asupra datelor dvs. cu caracter personal pe care le puneti la dispozitie prin CV-urile transmise, in conformitate cu prevederile legii 677/2001.