REPREZENTANT VANZARI - BUCURESTI & ZONE LIMITROFE

Nivelul carierei
Liceu
Denumirea firmei
SC VIROTI PROTECT SRL
Domeniu
Marketing
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Mar 25, August 2009

Compania Viroti Protect, infiintata in 1992 este importatoare si distribuitoare pe piata romaneasca a celor mai importante companii din domeniul echipamentelor individuale de protectie precum: KIMBERLY-CLARK (USA), LANEX (CEHIA), GM (Franta), ROBUSTA (Spania), KAPPA4WORK (Italia), JEEP (USA).www.viroti.roResponsabil: Paul Chirita distributie@viroti.ro

Descrierea postului

Obiective principale:- realizarea targetului de vanzare alocat;- marirea numarului de clienti noi.Activitati:- vizite la clienti si prezentare de produse (echipamente individuale de protectie);- creeaza si dezvolta relatii cu clientii;- deruleaza proiecte pentru clientii actuali;- raspunde de recuperarea banilor de la clienti;- identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali;- isi planifica activitatea de vanzare;- participa la sedintele de vanzari saptamanale;- face rapoarte de activitate - zilnice/lunare;- aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali;- aduna informatii despre concurenta si clientii lor;- invata produsele si caracteristicile tehnice;- prognoza vanzarilor pe trimestrul / anul urmator.

Cerinte

- absolventa de invatamant mediu sau superior, posibilitate ;- cunostinte de utilizare a documentelor fiscale si intocmirea actelor;- spirit organizatoric;- experienta de preferat dar nu obligatoriu;- cunostinte PC: Internet, Word, Excel;- carnet de conducere (B) - obligatoriu;- aspect profesional - business;Profilul candidatului ideal:- abilitatea de vinde produsele Viroti Protect;- foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala);- abilitati de a stabili relatii cu oameni;- abilitati de analiza si planificare (inteligenta);- personalitate deschisa - sa relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute;- atitudine de vanzator, orientata spre clienti - identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor;- personalitate puternica, valori stabile, dornica sa invete lucruri noi;- orientata spre construirea unei cariere;- abilitatea de a-si atinge obiectivele;- om de echipa;- proactiva, capabila sa gaseasca solutii, insistenta, creativa, cu initiativa;- dinamica, energica, disponibila sa calatoreasca;- optimista, psihic excelent, stare de sanatate impecabila- fara alte obligatii (studii de continuat, familie solicitanta sau cu probleme, o slujba secundara)- fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori.

Oferta (bonusuri, beneficii):

Salariu fix (minim) + Comision vanzari (atractiv)MasinaTelefonCard combustibilLaptop

Vezi toate ofertele acestei companii