Manager Anti Frauda - Slobozia

Nivelul carierei
Management superior
Denumirea firmei
SC Provident Financial Romania IFN SA
Domeniu
Finante/Contabilitate
Oras(e)
Slobozia
Data introducerii
Mar 08, Septembrie 2009

Provident Financial este un lider internaţional în furnizarea de credite de consum, cu o tradiţie de peste 125 de ani şi aproximativ patru milioane de clienţi în toată lumea. Provident Financial este cotată la Bursa din Londra din anul 1962 şi astăzi este una dintre cele mai performante 125 de companii din Marea Britanie. În ultima decadă, compania noastră a pus bazele unor afaceri de succes în Europa Centrală, în ţări precum Polonia, Republica Cehă, Ungaria şi Slovacia, precum şi în Mexic. Numărul clienţilor pe plan internaţional a crescut rapid atingând, în prezent, 1.7 milioane de persoane. Serviciile către clienţi sunt asigurate de 20.000 de reprezentanţi locali şi aproape 3.500 de angajaţi. Începând din aprilie 2006, Provident Financial a pus bazele unei noi afaceri în România. Principalul nostru produs este creditul de valoare mică, pe termen scurt şi fără garanţii, acordat la domiciliu.

Descrierea postului

• identificarea şi prevenirea fraudelor, analizarea factorilor financiari de risc ai companiei• realizarea interviurilor şi investigarea cazurilor în care s-au încălcat regulile de procedura ale companiei• rezolvarea situaţiilor care presupun un deficit financiar pentru companie• raportarea la unităţile de poliţie a cazurilor care ridică probleme de securitate

Cerinte

• studii superioare• abilitate de a redacta şi elabora rapoarte de activitate• abilităţi de investigare a persoanelor• abilităţi analitice, de planificare şi organizare• abilităţi de comunicare• flexibilitate• fluenţă în limba engleză