Operator documentare produse / suport vanzari

Nivelul carierei
Entry-level (sub 3 ani)
Denumirea firmei
S.C. Code Net Business S.R.L.
Domeniu
Marketing
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Joi 19, Martie 2009

www.digibox.ro - Magazin online PC, Audio, Video, Foto, Mobil, Gaming.

Descrierea postului

Magazinul Online www.digibox.ro angajeaza:

Operator documentare produse:
- preluarea informatiilor despre produse de pe siturile sau materialele promotionale ale furnizorilor si partenerilor;
-adaugarea informatiilor in sistemul de administrare al sitului;
- verificarea caracteristicilor produselor, preturilor, imaginilor afisate pe site.

Suport vanzari:
- preluarea comenzilor telefonice, si a celor prin sistemul de suport online;
- procesarea comenzilor - verificare stoc, comanda la furnizor;
- ofera asistenta clientilor - recomanda alternative la produsele inexistente, etc.

Cerinte

Cerintele postului:
- experienta in lucrul cu calculatorul, pachete Office, Internet.
- cunostinte medii tehnice, IT, electronice. (Caracteristicile unui monitor, ce inseamna rezolutie, care este diferenta intre viteza procesorului si viteza hard-diskului, ce este un megabyte etc);
- capacitatea de a purta o conversatie telefonica coerenta, cu respect pentru client.
- initiativa, capacitatea de a lua decizii.
- persoana ordonata, organizata, capabila sa respecte programul de lucru impus.

Experienta de lucru intr-un magazin online pe un post similar constituie avantaj!

Oferta (bonusuri, beneficii):

- posibilitatea de promovare, coordonare viitori angajati in posturi similare.