Colaborator zonal de vanzari

Nivelul carierei
Middle-level (peste 3 ani)
Denumirea firmei
ROMART PROD COM SRL
Domeniu
Marketing
Oras(e)
Toate orasele
Data introducerii
Lun 02, Martie 2009

Productia si Distributia de Cadouri, Suveniruri si Obiecte de cult; Distributie decoratiuni interioare - sticla si ceramica; Agentie de Publicitate - Prsonalizari Indiustriale si Publicitare!

Descrierea postului

- Promoveaza si vinde produsele si serviciile firmei;
- Prospecteaza piata in vederea identificarii de clienti noi;
- Analizeaza potentialul actualilor cat si potentialilor clienti in vederea stabilirii prioritatilor si strategiei de abordare a acestora;
- Creeaza, mentine si dezvolta baza de date si relatiile cu clientii;
- Realizeaza oferta comerciala pentru potentialii clienti, in concordanta cu politica comerciala a companiei si in colaborare cu Directorul General;
- Raporteaza catre Directorul General, situatiile privind prezentarile la clienti, ofertele realizate, negocierile incheiate cu semnarea de contracte, etc, din zona de responsabilitate;
- Analizeaza si raporteaza activitatile concurentei pe zona de activitate;
- Propune si planifica impreuna cu Directorul General, campanii personalizate pentru partenerii din portofoliu;
- Reprezinta interesele firmei pe plan local.

Cerinte

- Studii superioare - reprezinta avantaj (nu este conditie eliminatorie!);
- Experienta in vanzari minim 1 an (reprezinta avantaj);
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere - persuasiune si prezentare profesionala - (conditie eliminatorie);
- Orientare catre rezultate, capacitatea de a-si atinge obiectivele;
- Capacitatea de planificare, organizare si control;
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, Corel Draw, Internet);
- Fara antecedente penale.

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Remuneratia formata din comision atractiv (procent din vanzari) + bonusuri lunare (vanzari constante), conform grilei si politicii de salarizare a companiei;
- Posibilitatea de avansare;
- Colaborarea are loc in baza unui contract de colaborare (persoana fizica, persoana fizica autorizata sau societate comerciala).

Vezi toate ofertele acestei companii