PROMOTER HOSTESS / MERCHANDISER

Nivelul carierei
Liceu
Denumirea firmei
REKLAMA SHOP PACKAGING S.A.
Domeniu
Marketing
Oras(e)
Timisoara, Iasi, Buzau, BUCURESTI, Brasov
Data introducerii
Dum 06, Septembrie 2009

ReklamaShop produce o vasta gama de produse personalizate pentru ambalat, sacose si folii film din polietilenă si polipropilena, etichete autocolante si benzi adezive imprimate, pungi simple sau imprimate complex, folii speciale pentru ambalarea produselor industriale.La ReklamaShop punem omul potrivit la locul si timpul potrivit. Ne recunoastem reciproc capacitatile si experienta, ceea ce da putere echipei noastre si forta de a depasi limitele si obstacolele. Dam mereu dovada de exigenta in selectarea de noi angajati, cautand ca acestia sa fie competenti, perfectionisti pentru a aduce un plus de valoare companiei noastre. Dedicarea si profesionalismul membrilor echipei Reklama Shop transforma o viziune de afaceri si un management performant in succese concrete care mentin oferta noastra in topul celor mai apreciate.Idei si solutii pentru un ambalaj de calitate. Tehnologia de care dispunem, experienta si mai ales echipa de creativi, au contribuit in mod decisiv la impunerea pe piata de ambalaje din Romania a brand-ului ReklamaShop.Produsele ReklamaShop sunt distribuite la nivel national prin cele 6 centre zonale proprii: BUCURESTI, IASI, ARAD, CRAIOVA, TIMISOARA si SUCEAVA.Mai multe detalii: www.ReklamaShop.ro

Descrierea postului

Postul presupune trei categorii de activitati:Hostess- Participare la evenimente speciale: targuri, expozitii, lansari produse, inaugurari, conferinte de presa, etc.- Activitati de intampinare, prezentare, servire, conducere la locurile din incinta locatiei unde se desfasoara evenimentele initiate de ReklamaShopPromoter- Sampling in show-room si in zone desemnate- Transmitere si prezentare de oferte catre clienti prin pliante, brosuri, cataloage- Informarea potentialilor clienti asupra avantajelor produselor promovateMerchandiser- Promovarea imaginii si a produselor companiei - Mentinerea contactelor cu beneficiarii - Evaluarea si monitorizarea cerintelor pietei - Crearea si dezvoltarea relatiilor cu potentialii clienti - Participarea la promotiile organizate de companie - Pozitionarea produselor la raft conform standardelor stabilite; - Urmarirea si implementarea actiunilor de promovare (inclusiv implementarea materialelor POS la raft, amenajarea vitrinelor etc);- Culegerea de date pentru studii de piata pe diferite categorii de produse si completare rapoarte de lucru saptamanale

Cerinte

- Tinere cu varste cuprinse intre 18-25 ani, aspect fizic placut, prezenta agreabila, cu simtul responsabilitatii, sociabile, cu abilitati de comunicare, punctuale.Prezinta avantaj candidatele: - Studii superioare sau in curs- Participante la de cursuri de specialitate: marketing, comunicare, merchandising, modeling, etc.- Cunostiinte limba engleza sau germanaCV-ul va fi insotit de o fotografie recenta.

Oferta (bonusuri, beneficii):

- salariu atractiv pentru program part-time- mediu de lucru profesional- sansa unei cariere intr-o companie in plina expansiune- posibilitati de colaborare pe termen lung si promovare

Alte oferte de la aceasta companie: REKLAMA SHOP PACKAGING S.A.
REKLAMA SHOP PACKAGING S.A. Timisoara, Iasi, Cluj Napoca, Brasov, Bacau 14 Sep 2010
REKLAMA SHOP PACKAGING S.A. Iasi 29 Noi 2009
REKLAMA SHOP PACKAGING S.A. Iasi 11 Sep 2009