RETAIL BROKER

Nivelul carierei
Entry-level (sub 3 ani)
Denumirea firmei
Piraeus Insurance Reinsurance Broker Romania SRL
Domeniu
Asigurari
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Joi 12, Martie 2009

PIRAEUS INSURANCE REINSURANCE BROKER ROMANIA S.R.L este o societate specializata in activitatile de intermediere si brokeraj in asigurari si reasigurari care face parte din grupul financiar PIRAEUS BANK ROMANIA, reprezentand din punct de vedere asigurativ interesele intregului grup.
Pentru solutionarea solicitarilor, Piraeus Broker prezinta cele mai bune oferte din punct de vedere financiar precum si din punct de vedere al calitatii conditiilor oferite de Asiguratori.

Descrierea postului

Gestioneaza portofoliul de asigurari pentru clientii din portofoliul existent
Negociaza si administreaza contractele de asigurare in beneficiul clientului
Prospecteaza piata in scopul identificarii de noi clienti si genereaza new business
Participa la inspectii de risc si evaluari de dauna impreuna cu reprezentantii asiguratorului
Asista clientii pe toata durata contractului de asigurare si se implica activ in vederea solutionarii daunei

Cerinte

CUNOSTINTE:

Studii finalizate de preferat (liceu/studii superioare)
Experienta intr-o companie din domeniul asigurarilor reprezinta un avantaj
Orice training sau colaborare cu relevanta din domeniul asigurarilor constituie un avantaj
Locatii situate in zone cu vad commercial sau cu trafic pietonal intens constituie un avantaj
Cunoasterea pachetului Microsoft Office
Nivel bun de cunoastere a limbii engleze
Cunoasterea pietei locale de asigurari si a produselor de asigurare disponibi

APTITUDINI:

Foarte bune abilitati de relationare si de prezentare
Abilitati de negociere
Spirit analitic-prudential
Atitudine proactiva bazata pe grija fata de client
Abilitati de argumentare si persuasiune
Orientare spre rezolvarea problemelor si obtinerea de rezultate
Initiativa

Oferta (bonusuri, beneficii):

Vezi toate ofertele acestei companii
Alte oferte de la aceasta companie: Piraeus Insurance Reinsurance Broker Romania SRL
Piraeus Insurance Reinsurance Broker Romania SRL BUCURESTI 15 Iul 2010
Piraeus Insurance Reinsurance Broker Romania SRL Toate orasele 11 Iun 2010
Piraeus Insurance Reinsurance Broker Romania SRL BUCURESTI 21 Oct 2009