Multifunctional Advisor Sucursala Slobozia - perioada determinata

Nivelul carierei
Entry-level (sub 3 ani)
Denumirea firmei
OTP Bank Romania SA
Domeniu
Banci
Oras(e)
Slobozia
Data introducerii
Lun 28, Iunie 2010

OTP Bank România este parte a OTP Group, unul dintre cele mai puternice grupuri financiar bancare din Europa Centrala şi de Est. Grupul OTP este o companie inclusă de revista Forbes în topul celor mai importante 1000 companii la nivel mondial si desfăşoară operaţiuni în ţări precum Ungaria, Slovacia, Bulgaria, Croaţia şi România.OTP Bank România se poziţionează ca bancă universală ce oferă mai mult decât produse: pachete de servicii coerente, atât pentru segmentul persoane fizice, cât şi pentru persoane juridice care doresc să se dezvolte în plan local şi regional.

Descrierea postului

Responsabilitati: Ofera consultanta clientilor privind operatiunile bancare necesare (incluzand toate tipurile de credite de tip retail si/sau cele pentru micro);Analizeaza cererile de credit, pregateste ofertele de credit si trimite dosarul spre aprobare catre factorii competenti;Inregistreaza clientii persoane fizice si juridice (deschide noi conturi curente);Mentine relatia cu clientii existenti si se asigura de buna lor deservire, folosind la maximum intreaga paleta de produse oferite de banca din segmentul vizat;Se implica in rezolvarea nemultumirilor clientilor in limita regulamentului impus de Banca;Proceseaza ordinele de plata si instrumente de debit pentru clientii bancii (in RON si in valuta);Executa operatii specifice legate de produsele de economisire(depozite la termen, conturi de economii, etc).

Cerinte

Studii superioare;Experienta anterioara intr-o pozitie similara;Abilitati de comunicare;Gandire analitica;Cunoasterea limbii maghiare si engleza reprezinta un avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii):

Vezi toate ofertele acestei companii