Analist Financiar

Nivelul carierei
Liceu
Denumirea firmei
Nedeclarat
Domeniu
Finante/Contabilitate
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Joi 19, Martie 2009

Descrierea firmei

Descrierea postului

? Raspunde de contabilitatea interna de gestiune, verifica, analizeaza si controleaza costurile de productie (actual vs standard);
? Monitorizeaza variatiile costurilor fata de buget; face propuneri de imbunatatire a controlului costurilor si incadrarea acestora in buget;
? Completeaza partea financiara a cererilor de bugete pentru investitii si tine evidenta cheltuielilor, pentru evitarea depasirii sumelor bugetate;
? Intocmeste rapoarte periodice privind situatia investitiilor vs. buget;
? Asigura sprijin Managerului de Control Financiar Intern in raportarea lunara catre headquarter;
? Asigura suport Contabilului Sef pe timpul auditului statutar si a inspectiilor fiscale;
? Resposabil cu asigurarea standardelor de control intern in companie;
? Poate fi implicat si in activitati de contabilitate financiara;

Cerinte

? Absolvent Facultate de Contabilitate
? Experienta anterioara in controlling/contabilitate reprezinta un avantaj
? Abilitati de operare a pachetului Microsoft Office
? Limba engleza - fluent
? Experienta de lucru cu SAP sau alt ERP constituie un avantaj
? Abilitati de analiza, atentie la detalii

Oferta (bonusuri, beneficii):

Posibilitate de crestere profesionala in cadrul unei companii lider de piata in domeniul de activitate.

aplica la acest job

Alte oferte de la aceasta companie: Nedeclarat
Nedeclarat Campulung Mold. 23 Sep 2010
Nedeclarat Targoviste 17 Mar 2011
Nedeclarat Cluj Napoca 17 Mar 2011
Nedeclarat Cluj Napoca 16 Mar 2011
Nedeclarat BUCURESTI 16 Mar 2011
Nedeclarat Galati 16 Mar 2011
Nedeclarat Predeal, Constanta, Cluj Napoca, BUCURESTI, Baia Mare 15 Mar 2011
Nedeclarat Galati 15 Mar 2011
Nedeclarat Timisoara 15 Mar 2011
Nedeclarat BUCURESTI 15 Mar 2011
Nedeclarat Cluj Napoca 15 Mar 2011
Nedeclarat Targu Ocna, Comanesti, Slanic Moldova, Onesti, Bacau 15 Mar 2011
Nedeclarat Cisnadie, Agnita, Medias, Sibiu 15 Mar 2011
Nedeclarat Drobeta Turnu-Severin, Targu Jiu, Slatina, Ramnicu Valcea, Pitesti 15 Mar 2011
Nedeclarat BUCURESTI 14 Mar 2011
Nedeclarat Ploiesti 14 Mar 2011
Nedeclarat Fetesti 14 Mar 2011
Nedeclarat Cluj Napoca 14 Mar 2011
Nedeclarat Videle, Turnu Magurele, Zimnicea, BUCURESTI, Alexandria 14 Mar 2011
Nedeclarat Timisoara, Sibiu, Oradea, Arad 13 Mar 2011
Nedeclarat Arad 13 Mar 2011