DIRECTOR DE MARKETING

Nivelul carierei
Entry-level (sub 3 ani)
Denumirea firmei
M A T R A. Int S R L
Domeniu
Marketing
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Sam 28, Martie 2009

Matra Int. S.R.L. - marketing & distribution - infiintata in anul 1990.
Adresa: Valea Cascadelor, Nr. 23, Sector 6, Bucuresti

Import si distributie produse de larg consum:

~ Conserve: ISKA, KUHNE - Germania
~ Cereale: KELLOGG'S - Germania
~ Branza: LA VACHE QUI RIT si KIRI - Franta
~ Dietetice: SCHNEEKOPPE - Germania
~ Vitamine: HUXOL - Germania
~ Indulcitor: HERMESETAS - Elvetia
~ Biscuiti: ALLATINI - Grecia
~ Conserve de legume produse in Romania: CODY, MAMA NATURA, EXTRA
~ Produse de unica folosinta: DUNI - Suedia
si multe altele....

Misiunea noastra este de a comercializa marci puternice, sortimente de calitate care sa asigure satisfacerea nevoilor consumatorului.

Bogatia noastra sunt oamenii, ideile si buna reputatie castigata in timp.

Actionarii nostri, grupul I.B.S. ne-au impus atingerea unor standarde tot mai ridicate deoarece vrem ca prin munca noastra sa fim cei mai buni in domeniu si sa fim vesnic in competitie cu cei mai buni; aceasta in asteptarea provocarilor din 2007.

Daca doresti sa-ti construiesti o cariera intr-o companie de comert si distributie,
daca ai initiativa,
daca esti o fire responsabila si orientata catre calitate si autodepasire;
atunci opteaza pentru un post in compania noastra!

Descrierea postului

Elaborareaza strategii de marketing si promoveaza produsele firmei pe piata.
Coordoneaza studii de piata si monitorizeaza concurenta.
Identifica furnizorii de publicitate, analizeaza si selecteaza ofertele acestora.
Conlucreaza cu departamentul de vanzari in scopul de a promova brand-urile companiei.
Urmareste indeplinirea obiectivelor individuale de vanzari prin metode de marketing.
Organizeaza promotii si campanii media.
Elaboreaza situatii si rapoarte de vanzari.
Promoveaza imaginea firmei.

Cerinte

Studii superioare de marketing.
Experienta relevanta in domeniul marketingului minim 10 ani.
Bun cunoscator al pietei bunurilor de larg consum.
Cunostinte operare PC - nivel avansat
Capacitate de comunicare si negociere.
Capacitate organizatorica, rapiditate si fermitate in luarea deciziilor.
Cunostinte bune de limba englea scris/vorbit.
Persoana organizata, capabila sa lucreze in conditii de stress.
Disponibilitate pentru program flexibil si deplasari in teritoriu.
NU SE ADMIT CANDIDATII CARE URMEAZA STUDII IN PREZENT

Oferta (bonusuri, beneficii):

aplica la acest job

Alte oferte de la aceasta companie: M A T R A. Int S R L
M A T R A. Int S R L BUCURESTI 04 Ian 2010
M A T R A. Int S R L BUCURESTI 21 Aug 2009