MANAGER DE PRODUS (PAPETARIE&JUCARII)

Nivelul carierei
Entry-level (sub 3 ani)
Denumirea firmei
LIBRARIILE CARTURESTI
Domeniu
Marketing
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Mar 17, Martie 2009

Carturesti reprezinta un concept de "retail experience" complex care imbina cea mai diversificata oferta de produse culturale cu organizarea si gazduirea de evenimente socio-culturale, in spatii amenajate de unii dintre cei mai buni arhitecti si designeri romani.

Carturesti se adreseaza nevoilor de informare, educare, recreere; Carturesti nu este un spatiu doar al cartilor; este un spatiu al civilizatiei si implicit al artelor.

Carturesti isi propune sa ofere lucruri frumoase, rare, inedite, sa deschida gustul publicului pentru formare culturala, pentru valorile spirituale, sa trezeasca interesul oamenilor pentru comunicare, pentru importanta vietii in comunitate.

Sloganul Carturesti- carte, ceai, muzica, dichis- te face sa te astepti la mai mult decat produse culturale; dichisul, cu rezonanta sa boema, amintind de perioada interbelica, sugereaza diferenta, palaria magica din care Carturesti scoate toate acele lucruri care te surprind si incanta publicul.

In prezent exista noua librarii Carturesti in Bucuresti, Timisoara, Cluj, Iasi, Suceava si Constanta.

Descrierea postului

Aprovizionarea retelei de librarii cu papetarie si jucarii din import.

Analiza si evaluarea stocurilor curente din programul de gestiune pentru gama de produse si intocmirea necesarului de aprovizionare pentru librarii.
Analiza rulajului de vanzari si a stocurilor de marfa existente si intocmirea fiselor de retur pentru produsele nevandabile.
Mentinerea unei legaturi stranse de colaborare cu departamentul de gestiune si manipulare/receptie marfa in vederea realizarii conditiilor optime de livrare si distributie catre librarii.
Rezolvarea problemelor de stoc/preturi in colaborare cu departamentele responsabile si librariile.
Realizarea targeturilor lunare de vanzari pentru gama de produse.
Realizarea periodica a rapoartelor de activitate.
Mentinerea si imbunatatirea relatiilor cu furnizorii.
Mentinerea permanenta a legaturii cu managerul departamentului financiar pe probleme specifice (termene si conditii de plata).
Colaborarea eficienta cu departamentul financiar-contabil in vederea asigurarii conditiilor necesare unei bune desfasurari a evidentelor specifice.
Propunerea de strategii de promovare a produselor in librarii, campanii si oferte speciale.
Efectuarea de actiuni de prospectare a pietei de profil, colectarea si analiza informatiilor din piata.
Consultarea permanenta cu managerii departamentelor de dezvoltare si de marketing, cu responsabilii de librarii si librarii pentru imbunatatirea ofertei si a modalitatilor de expunere a acesteia in librarii.
Preocuparea permanenta pentru imbunatatirea si diversificarea ofertei.

Cerinte

Atentie distributiva buna si spirit de observatie dezvoltat.
Spirit analitic si sintetic dezvoltat.
Abilitati organizatorice, de coordonare si planificare a operatiunilor de aprovizionare si capacitati de control si verificare postoperatii.
Abilitati de comunicare si negociere cu furnizorii.
Capacitati de invatare si aplicare rapida a procedurilor de lucru.
Capacitati de gestionare eficienta a timpului de lucru.
Spirit de echipa si aptitudini excelente de relationare cu oamenii.
Cunoasterea MS Office (in special Excel), internet, corespondenta pe e-mail la nivel office.
Constituie un avantaj experienta de minim 2 ani pe o pozitie similara.

Oferta (bonusuri, beneficii):

Se va discuta la interviu

aplica la acest job

Alte oferte de la aceasta companie: LIBRARIILE CARTURESTI
LIBRARIILE CARTURESTI BUCURESTI 25 Apr 2010