Reprezentant vanzari directe

Nivelul carierei
Liceu
Denumirea firmei
Krumbacher-Barle M&T
Domeniu
Marketing
Oras(e)
Arad
Data introducerii
Lun 23, Martie 2009

Noi, echipa Krumbacher-Barle Marketing&Trading formam o societate romaneasca cu capital integral german prezenta pe piata din Romania din 2007, ca o extensie a firmei mama din Germania. Am ales Romania pentru ca: suntem romani si avem sanse mai mari decat un strain sa intelegem piata din Romania.

De asemenea, ne-am gandit ca a sosit timpul ca romanii sa se bucure de produse de calitate nu numai in domenii foarte cunoscute si promovate (electronice, imobiliare etc.) ci si in domeni mai putin cunoscute dar care vorbesc, la fel de mult, despre fiecare dintre noi, ca oameni.

Astfel, prezentam in Romania produse din sectorul felicitari si anume felicitari 3D (renumitele amazingCARD din occident, detinatoare a numeroase premii) si din sector cartografic (la fel de recunoscutele harti 3D denumite Authentic Maps). Ne-am orientat catre domeniul 3D fiindca prezinta produse care fascineaz? de la prima vedere.

Firma activeaz? de asemenea in domeniul bussines to bussines , cu produse 3D personalizate pentru nevoile fiecarui client. Stim ca tot mai mult oamenii de afaceri se orienteaza catre o publicitate bine tintita si eficienta, catre marketing direct si viral si de aceea propunem ca solutie necoventionala, cu efect uimitor asupra consumatorului personalizarile 3D.

Descrierea postului

Descrierea postului:

* Prospectarea pietei
* Colectare de informatii legate de piata
* Intocmirea de rapoarte specifice activitatii
* Negociere cu clientii
* Mentinerea relatiei cu clientii (vizite, participare la targuri etc.)
* Promovarea produselor noi ale companiei, ofertelor speciale etc.
* Realizarea targetului de vanzari lunar
* Presupune munca de teren - cel putin 20 de vizite zilnic

Cerinte

* Experienta relevanta intr-un mediu competitiv
* Capacitate de organizare si planificare
* Persoana dinamica
* Disponibilitate pentru deplasari in tara
* Pregatit pentru lucrul sub presiune si rezistenta la stres
* Cunostinte bune de operare in MS Office (Word si Excel)
* Aptitudini de comunicare verbala si scrisa
* Bune abilitati de comunicare si interrelationare

Oferta (bonusuri, beneficii):

- salariu fix plus cel putin 10% comision din vanzari
- celor competitivi: masina de lucru, telefon si laptop de serviciu
- trading de specialitate in Germania cel putin o data pe an