DIRECTOR VANZARI

Nivelul carierei
Middle-level (peste 3 ani)
Denumirea firmei
iris company
Domeniu
Marketing
Oras(e)
Barlad, Vaslui, Iasi, Galati, BUCURESTI
Data introducerii
Mar 17, Martie 2009

Firma are 245 salariati, cu obiect de activitate morarit- panificatie, comert .
Sediul central al companiei este in Bucuresti. Activitatea de productie si comerciala se desfasoara in judetul Vaslui, localitatile Vaslui, Barlad, Husi, Negresti , Murgeni.
De asemeni desfasuram si activitati de comert, societatea detinand un numar de 20 magazine, prin care se comercializeaza atat produsele proprii ( panificatie, patiserie) cat si alte produse alimentare

Descrierea postului

Identifica oportunitatile de dezvoltare pe piata specifica, identificarea de noi clienti
? Stabileste contacte cu potentialii clienti
? Participa, in colaborare cu alti colegi din department si din celelalte departamente la elaborarea ofertelor de participarea la licitatii ,intocmeste toate documentele necesare
? Adopta deciziile manageriale cele mai potrivite pt. indeplinirea in conditii de eficienta maxima a strategiei de vanzari a firmei
? Participa la analiza tuturor problemelor referitoare la calitate si a reclamatiilor, a cauzelor si a m?surilor de remediere.
? Analizeaz? cererile de ofert?, comenzi , oferte si semneaza contractele de vanzare - cumparare impreuna cu echipa de conducere.

Cerinte

? Studii: superioare :marketing ; management sau economice.
? Experienta profesionala numai in industria alimentara sau comert intern si in special international ; minimum 3 ani Óntr-o pozitie similara , experienta in import - export produse alimentare , in special cerele(grau) si faina.
? Operare PC ? Windows, MS Office, program de gestiune comerciala si contabilitate
? Cunostinte specifice de tehnica vanzarii, comunicare, etc.
? Cunostinte de baza de legislatie comerciala si contabilitate
? Capacitate de a organiza, coordona si controla activitatea departamentului
? Cunostiinte si experienta in acivitati de import/export produse alimentare
? Aptitudini de negociere, de comunicare, putere de analiza si sinteza si de luare a deciziilor rapide, capacitatea de a lucra in echipa.
Cunostinte limba engleza, franceza.

Permis conducere categ. B

Oferta (bonusuri, beneficii):

aplica la acest job

Alte oferte de la aceasta companie: iris company
iris company Barlad, Vaslui 17 Mar 2009