DIRECTOR GENERAL

Nivelul carierei
Middle-level (peste 3 ani)
Denumirea firmei
iris company
Domeniu
Marketing
Oras(e)
Barlad, Vaslui
Data introducerii
Mar 17, Martie 2009

Firma are 245 salariati, cu principal obiect de activitate productia de panificatie.
Exista o investitie in curs de derulare, realizata in proportie de 70% un proiect de realizare a unei mori de ultima tehnologie cu o capacitate de 200 tone/24 ore.
Sediul central al companiei este in Bucuresti. Activitatea de productie si comerciala se desfasoara in judetul Vaslui, localitatile Vaslui, Barlad, Husi, Negresti , Murgeni.
Un segment important al activitatii il reprezinta activitatea de comert, societatea detinand un numar de 20 magazine, prin care se comercializeaza atat produsele proprii ( panificatie, patiserie) cat si alte produse alimentare

Descrierea postului

Structurarea strategiilor pentru fiecare departament
PRODUCTIE,
COMERCIAL,
ECONOMIC,
DISTRIBUTIE,
TRANSPORT,
?i monitorizarea implement?rii acestora
Creearea modelelor de raportare privind evolu?iile intermediare în implementarea strategiei generale de dezvoltare a societatii;
Centralizarea ?i analizarea rapoartelor venite de la cele cinci departamente, in vederea propunerii unor recomandari privind activitatea societatii;
Solicitarea de documente specifice sau opinii autorizate pe probleme juridice sau de resurse umane
Directorul General reprezint? societatea în mediul extern;

Cerinte

Studii superioare
Experienta in pozitie similara minim trei ani
Capacitatea de a sustine imaginea societatii ?i a se implica in r?spunderea companiei .
Calitati de negociere ,între?inere rela?ii cu furnizorii ?i eventual clien?ii; cu institu?iile financiare
Cunostinte solide in conducerea companiilor pentru stabilirea obiectivelor strategice ale societatii;
Cunostiinte pentru a asigura aplicarea politicilor financiare, comerciale ?i de vânz?ri/marketing ale firmei împreun? cu personalul aflat în subordine;
Capacitatea de a contribui la dezvoltarea ?i buna func?ionare a societatii în scopul atingerii planific?rilor ?i a obiectivelor strategice stabilite.

Permis de conducere categ. A

Oferta (bonusuri, beneficii):

aplica la acest job

Alte oferte de la aceasta companie: iris company
iris company Barlad, Vaslui, Iasi, Galati, BUCURESTI 17 Mar 2009
iris company Barlad, Vaslui 17 Mar 2009