Director Comercial

Nivelul carierei
Middle-level (peste 3 ani)
Denumirea firmei
iris company
Domeniu
Marketing
Oras(e)
Barlad, Vaslui
Data introducerii
Mar 17, Martie 2009

Grup de firme in industria de Morarit Panificatie, cu 245 salariati, cu principal obiect de activitate productia de panificatie.
Exista o investitie in curs de derulare, realizata in proportie de 70% un proiect de realizare a unei mori de ultima tehnologie cu o capacitate de 200 tone/24 ore.
Sediul central al companiei este in Bucuresti. Activitatea de productie si comerciala se desfasoara in judetul Vaslui, localitatile Vaslui, Barlad, Husi, Negresti , Murgeni.
Un segment important al activitatii il reprezinta activitatea de comert, societatea detinand un numar de 20 magazine, prin care se comercializeaza atat produsele proprii ( panificatie, patiserie) cat si alte produse alimentare

Descrierea postului

Propune si aplica strategia comerciala, corelat cu obiectivele grupului
Planifica, coordoneaza si evalueaza activitatea comerciala
- Asigura efectiv derularea activitatilor comerciale.
- Stabileste, optimizeaza si supervizeaza
activitatile de vanzari
Participa la
o Recrutarea si selectia personalului din subordine
o Evaluarea performantelor personalului din subordine si propune sistemul de motivatie/ bonusare
Estimeaza bugetul de personal din subordine
Asigura
- Prospectarea pietei de potentiali clienti si identificarea lor
- Realizarea targetului de vanzari
- Realizarea rapoartelor de activitate pentru departamentul de vanzari
- Urmareste incasarile de la clienti si rezolva impreuna cu acestia orice problema aparuta in limitele sale de responsabilitate
- asigura ofertarea produselor catre clienti
- Contribuie direct la cresterea continua a comenzilor
- asigura intocmirea comenzilor in cantitatile si sortimentatia negociata cu fiecare client
- respecta programul zilnic de lucru si traseele stabilite in reteaua de clienti/furnizori repartizata, urmarind dezvoltarea permanenta a acesteia

Cerinte

Studii superioare
5- 10 ani experienta in Managementul Vanzarilor
-Abilitati de coordonare, relationare ,comunicare,prezentare ,negociere
-Capacitate foarte buna de organizare, planificare si evaluare
-Potential de lucru in echipa,dorinta de castig si dorinta de afirmare
-Initiativa,perseverenta,deschis la nou
- Capacitate de fundamentare si luare a deciziilor rapida
- Bun? cunoa?tere a mediului concuren?ial de afaceri
- Spirit de observa?ie, dinamism, gāndire comercial?, eficien??

- Studii superioare
- Prezenta agreabila, seriozitate, abilitati de comunicare cu o atitudine pozitiva si spirit de echipa
- Cuno?tin?e operare PC (Windows, Microsoft Word ?i Excel, Internet)

Permis conducere categ. A

Oferta (bonusuri, beneficii):

aplica la acest job

Alte oferte de la aceasta companie: iris company
iris company Barlad, Vaslui, Iasi, Galati, BUCURESTI 17 Mar 2009
iris company Barlad, Vaslui 17 Mar 2009