Accountant - ref code ACC

Nivelul carierei
Entry-level (sub 3 ani)
Denumirea firmei
Ipsos Interactive Services
Domeniu
Finante/Contabilitate
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Vin 06, Martie 2009

Ipsos Interactive Services (IIS) este expertul grupului Ipsos in cercetare de piata prin internet.

Compania s-a infiintat in Romania in anul 2000 si a crescut o data cu piata de online. Astazi avem o echipa globala de peste 800 de persoane in Europa si America de Nord, activand in domenii ca cercetarea de marketing si publicitate, programarea web, analiza de date, statistica si management de proiect.

Cautam persoane care isi doresc sa fie partenerii si nu doar angajatii unei companii. Credem in liderii care dau un bun exemplu personal si punem pret pe creativitate, initiativa, curaj si spirit de echipa. Valorile noastre reflecta diversitatea culturala a organizatiei si ne ajuta sa fim intotdeauna orientati spre client, flexibili si gata de actiune.

Aflati mai multe despre noi pe www.ipsos-interactive.com!

Descrierea postului

? Verifica daca documentele primare au aprobarea persoanelor autorizate de efectuare a cheltuielii, daca sunt in baza unor contracte/comenzi si daca contin liniile bugetare;
? Inregistreaza documentele primare (facturi furnizori, clienti, extrase de banca, deconturi) in programul de contabilitate conform legislatiei in vigoare;
? Inregistreaza in softul de contabilitate mijloacele fixe si stabileste perioada de amortizare conform regulilor emise de grup;
? Reconciliaza soldurile conturilor analitice
? Verifica inregistrarea corecta in contabilitate a diferentelor de curs valutar pe cheltuiala sau venit;
? Actualizeaza situatia obiectelor de inventar cu intrarile lunare;
? Actualizeaza situatia contractelor cu furnizorii existenti conform informatiilor primite de la departamentul achizitii;
? Transmite catre conducerea companiei situatia privind cheltuielile inregistrate in contabilitate in luna anterioara si cea a mijloacelor fixe;
? Intocmeste diverse situatii solicitate de contabilul sef/director financiar;
? Puncteaza la final de an soldurile conturilor contabile de furnizori cu furnizorii;

Cerinte

? Studii superioare (Domeniul economic);
? Experienta in domeniu de minim 2 ani;
? Cunostinte in domeniul salarizarii (obligatoriu)
? Cunostinte de contabilitate si legislatie financiar-contabila
? Pachetul Office;
? Limba engleza ? nivel mediu;
? Responsabilitate;
? Planificare si organizare;
? Acuratete si precizie;

Oferta (bonusuri, beneficii):

Alte oferte de la aceasta companie: Ipsos Interactive Services
Ipsos Interactive Services BUCURESTI 16 Mar 2011
Ipsos Interactive Services BUCURESTI 02 Mar 2011
Ipsos Interactive Services BUCURESTI 21 Feb 2011
Ipsos Interactive Services Brasov 24 Ian 2011
Ipsos Interactive Services BUCURESTI 20 Ian 2011
Ipsos Interactive Services BUCURESTI 09 Dec 2010
IPSOS Interactive Services BUCURESTI 08 Dec 2010
Ipsos Interactive Services BUCURESTI 13 Oct 2010
IPSOS Interactive Services BUCURESTI 08 Oct 2010
IPSOS Interactive Services BUCURESTI 27 Sep 2010
Ipsos Interactive Services BUCURESTI 22 Sep 2010
Ipsos Interactive Services BUCURESTI 14 Sep 2010
Ipsos Interactive Services BUCURESTI 10 Sep 2010
Ipsos Interactive Services BUCURESTI 27 Aug 2010
Ipsos Interactive Services Brasov 24 Aug 2010
Ipsos Interactive Services BUCURESTI 10 Aug 2010
Ipsos Interactive Services Codlea, Sacele, Zarnesti, Brasov 27 Iul 2010
IPSOS Interactive Services BUCURESTI 22 Iul 2010
Ipsos Interactive Services BUCURESTI 20 Iul 2010
Ipsos Interactive Services BUCURESTI 22 Iun 2010
Ipsos Interactive Services BUCURESTI, Brasov 20 Ian 2010
Ipsos Interactive Services BUCURESTI 18 Noi 2009
Ipsos Interactive Services BUCURESTI 03 Noi 2009
Ipsos Interactive Services BUCURESTI 26 Oct 2009
Ipsos Interactive Services BUCURESTI 27 Mar 2009
Ipsos Interactive Services BUCURESTI 17 Mar 2009