Asistent vanzari

Nivelul carierei
Middle-level (peste 3 ani)
Denumirea firmei
INP Corporation srl
Domeniu
Marketing
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Mar 24, Martie 2009

Importator si distribuitor - produse consumabile tipo Non Paint , Accesorii ,Scule si Echipamente Car Care and Cosmetics

Descrierea postului

? asista si administreaza cont clienti
- asista in cadrul programului de vizita la implinirea sarcinilor zilnice ale vanzatorilor
- urmarest zilnic incasarile facturilor scadente
- completeaza si administreaza baza de date clienti
- contacteaza zilnic pe agenda fiecarui agend de vanzari si sustine politica companiei prin oferte speciale , saptamanale sau lunare dupa caz
- sustine vanzarea catre clienti prin metode specifice unui asitent vcanzari
- comunica cu agetul si persoane din cadrul dep vanzari pentru solutionarea in timp util a tuturor situatilor sau cerintelor clientilor dupa caz

* creeaza agenda pentru dept. vanzari si urmareste efectuarea acesteia
-coordoneaza vizitele zilnice
-asigura trasnmiterea si urmareste indeplinirea sarcinilor zilnice cu privire la politica stabilita
*coordoneaza si asista activitatea de vanzari astfel creeind o interfata intre companie si client , vanzator si companie si client
- cerceteaza piata, mentine si dezvolta relatia cu distribuitorii
? traduceri si prelucrari de prezentari in Word si Power Point;
.creeaza oferte, mape de prezentare si fise detalii tehnice si le sustine , transmite pe fax , mail sau posta.

Cerinte

Persoana potrivita are studii superioare, este atenta la detalii si forma.
Prezinta bune aptitudini de comunicare verbala si scrisa, prelucrare si sinteza de date si informatii, raportare.
Cunostinte foarte bune de operare calculator ; word , execel power point
Limba straina obligatorie engleza nivel avansat .Se considera un Avantaj cunostarea unei a doua limbi straine ; ex limba germana.

Experienta de lucru in organizatii mici si medii.

Abilitatea de comunicare , deschidere si sociabilitate , presuasivitate , asuma responsabilitatea unor decizi si initiativa constructiva

Oferta (bonusuri, beneficii):

Bonusuri :

Bonuri de masa
Bonus colectiv la targhet vanzari trimestrial
Bonus Anual la targhet preconizat
Bonus fidelitatte la fiecare 9 luni

Perioada de proba 15 zile pentru aclimatizare , identificare si consolidarea info de baza precum politica companiei si produse si functionalitate

-Salariul perioadei de proba 950 ron

Salariul baza 1400 ron Net

aplica la acest job

Alte oferte de la aceasta companie: INP Corporation srl
INP Corporation srl BUCURESTI 05 Ian 2011
INP Corporation srl BUCURESTI 07 Dec 2010
INP Corporation srl BUCURESTI 01 Noi 2010
INP Corporation srl BUCURESTI 30 Sep 2010
INP Corporation srl BUCURESTI 07 Iun 2010
INP Corporation srl BUCURESTI 08 Ian 2010
INP Corporation srl BUCURESTI 05 Ian 2010