CONSILIER CREDITE

Nivelul carierei
Liceu
Denumirea firmei
INFINIT CREDIT
Domeniu
Finante/Contabilitate
Oras(e)
Ploiesti, Cluj Napoca, Buzau, BUCURESTI, Brasov
Data introducerii
Lun 09, Martie 2009

Descrierea firmei

DESCRIEREA COMPANIEI SAU A JOBULUI:

Suntem o companie specializata in intermedierea produselor financiar-bancare,persoane fizice si IMM-uri, partenera cu peste 20 dintre cele mai importante banci din Romania.
Suntem in plina expansiune si cautam persoane energice care sa ne ajute la indeplinirea scopurilor noastre, odata cu indeplinirea scopurilor personale.
www.infinitcredit.ro

Descrierea postului

Responsabilitati:

Prospecteaza piata si identifica potentiali clienti ai firmei;
Promoveaza vanzarile directe de produse si servicii ale bancilor partenere;
Furnizeaza informatii potentialilor clienti persoane fizice;
Mentine o legatura directa si nemijlocita atat cu clientii aflati deja in portofoliul firmei cat si cu cei potentiali;
Studiaza nevoile clientilor in materie de servicii financiar-bancare si formuleaza o varianta de raspuns in acest sens;
Asista viitorii clienti la intocmirea dosarelor de credit;
Stabileste agenda intalnirilor cu potentialii clienti;
Raspunde de atingerea obiectivului lunar de vanzari in conditiile respectarii politicii comerciale ale firmei;
Gestionarea si largirea portofoliului de clienti, promovarea imaginii firmei si a ofertei acesteia;
Acordarea de consultanta de specialitate clientilor si asistenta in procesul intocmiri dosarelor financiare in scopul crearii ?i mentinerii unei relatii profesionale cu acestia;
Consiliaz? clien?ii ?i îi ajut? la întocmirea dosarului de finan?are

Cerinte

CANDIDATUL IDEAL AR TREBUI SA AIBA URMATOARELE ABILITATI:

Orientare catre client;
Experienta in vanzari directe minim 6 luni (asigurari sau alte servicii);
Excelente abilitati de comunicare si relationare ;
Experienta in domeniul financiar/bancar constituie un avantaj;
De preferinta studii in domeniul economic;
Flexibilitate, adaptabilitate.
Spirit de echipa ;
Rezistenta la activitate in conditii de stres;
Concentrat pe rezultat, cu atitudine proactiva, entuziast si cu initiativa;
Capacitate buna de organizare si dorinta de a-si atinge obiectivele;
Independent, dinamic, perspicace, capacitate de analiza si decizie, onest, perseverent;
Puternica motivatie pentru realizari financiare semnificative;

Oferta (bonusuri, beneficii):

Salariu fix, direct proportional cu rezultatele ? intre 350 euro si 500 euro lunar
Comisioane si bonusuri
Laptop, telefon, decont transport, pensie privata
Masina pentru consilierii de top

Vezi toate ofertele acestei companii