Client Service - Consumer Tracking Department

Nivelul carierei
Middle-level (peste 3 ani)
Denumirea firmei
GfK Romania
Domeniu
Marketing
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Mie 25, Martie 2009

Infiintat in 1934 la Nurenberg, GfK este in prezent cel mai mare institut german de cercetarea de piata din Romania si unul din primele 5 din lume.
GfK Romania are in prezent 150 de angajati si o retea nationala de cca 700 operatori de interviu. Institutul ofera servicii de calitate pentru toate ramurile economiei, respecta standarde de etica si proceduri de la nivelul occidental, are un angajament total fata de relatia pe termen lung cu clientii sai si investeste permanent in oameni, know-how si dotare.

Descrierea postului

? Contacteaz? clien?ii si discut? nevoile lor de cercetare de pia??;
? Compune oferta c?tre client, axat? pe nevoile specifice ale clientului;
? Interpreteaza rezultatele analizelor;
? Sustine prezentari pentru client;
? Dezvolta relatiile cu clientii existenti si atrage clienti noi.

Cerinte

? Studii superioare (Marketing constituie un avantaj);
? Minim 1 an experien?? Óntr-o pozi?ie similar? de client-service in cercetare;
? Cuno?tin?e solide de marketing si cercetare de piata;
? Limba englez? avansat (vorbit, scris);
? Cunostinte bune de operare Office (Power Point, Excel);
? Foarte bune abilit??i de comunicare ?i rela?ionare interpersonal?;
? Foarte bune abilit??i de planificare, organizare ?i decizie;
? Abilitati de prezentare;
? Spirit de echip?;
? Creativitate si spirit de initiativa.

Oferta (bonusuri, beneficii):

? Oportunitati de training si dezvoltare profesionala;
? Mediu de lucru placut;
? Pachet atractiv.

aplica la acest job

Alte oferte de la aceasta companie: GfK Romania
GfK Romania BUCURESTI 15 Mar 2011
GfK ROMANIA BUCURESTI 13 Mar 2011
GfK ROMANIA BUCURESTI 28 Feb 2011
GfK Romania BUCURESTI 24 Feb 2011
GfK Romania Tirgu Mures, Sfantu Gheorghe, Miercurea Ciuc, Iasi, BUCURESTI 21 Feb 2011
GfK ROMANIA BUCURESTI 10 Feb 2011
GfK Romania BUCURESTI 26 Ian 2011
GfK Romania BUCURESTI 19 Ian 2011
GfK Romania BUCURESTI 13 Ian 2011
GfK Romania BUCURESTI 24 Dec 2010
GfK ROMANIA BUCURESTI 16 Dec 2010
GfK Romania BUCURESTI, Arad 14 Dec 2010
GfK Romania BUCURESTI 06 Dec 2010
GfK Romania Sibiu, Constanta, BUCURESTI, Braila 13 Noi 2010
GfK Romania BUCURESTI 26 Oct 2010
GfK ROMANIA BUCURESTI 21 Oct 2010
GfK Romania Moreni, Targu Jiu, BUCURESTI 20 Oct 2010
GfK Romania Iasi, BUCURESTI 11 Oct 2010
GfK ROMANIA BUCURESTI 11 Oct 2010
GfK ROMANIA Tirgu Mures, Piatra Neamt, BUCURESTI, Botosani, Bacau 16 Sep 2010
GfK Romania BUCURESTI 10 Sep 2010
GfK ROMANIA BUCURESTI 23 Aug 2010
GfK Romania BUCURESTI 05 Aug 2010
GfK Romania BUCURESTI 01 Iul 2010
GfK Romania BUCURESTI 11 Iun 2010
GfK Romania Tecuci, Oltenita, Calarasi, Buzau, BUCURESTI 02 Iun 2010
GfK ROMANIA BUCURESTI 17 Mai 2010
GfK Romania BUCURESTI 03 Mai 2010
GfK Romania BUCURESTI 20 Apr 2010