Market Research Operator / Operator sondaje de opinie

Nivelul carierei
Liceu
Denumirea firmei
GfK Eurisko Rom
Domeniu
Marketing
Oras(e)
Iasi
Data introducerii
Mar 15, Septembrie 2009

Infiintat in 1934, Grupul GfK este astazi, dupa zeci de ani de experienta si inovatie, unul dintre liderii mondiali in domeniul cercetarilor de piata. GfK Eurisko Romania este o companie care realizeaza activitati de outsourcing pentru structurile GfK de la nivel national si european. Institutul ofera servicii de calitate pentru toate ramurile economiei, respecta standarde de etica si proceduri de la nivelul occidental, are un angajament total fata de relatia pe termen lung cu clientii sai si investeste permanent in oameni, know-how si dotare.www.gfk-eurisko.itwww.gfk-ro.comwww.gfk.com

Descrierea postului

Job-ul presupune culegerea datelor telefonic, pentru realizarea studiilor de piata cu frecventa si durata variabila. Echipa de operatori lucreaza de la sediul firmei, in regim part-time. Operatorii trebuie sa poata sustine o conversatie in limba italiana atat cu persoane fizice cat si cu persoane juridice.

Cerinte

- Limba italiana - nivel avansat;- Bune abilitati de comunicare, claritate si cursivitate in exprimare;- Experienta in domeniul cercetarilor de piata constituie un atu;- Cunostinte medii de utilizare PC;- Punctualitate, responsabilitate, optimism.

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Obtinerea unui venit suplimentar pe masura efortului depus;- Training-uri pentru dezvoltarea profesionala;- Mediu profesionist de lucru, intr-o atmosfera placuta si confortabila, in cadrul unei echipe tinere si performante;- Instrumente de lucru (software si hardware) profesionale de ultima generatie;- Posibilitatea de a lucra Part-Time/Full-Time.Atuurile noastre:• Excelent know-how;• Cel mai avantajos sistem de plata de pe piata locala si regionala;• Amenajari si dotari tehnice specifice unui call center ultramodern;• Apartenenta la un grup international prestigios - Grupul GfK.

Vezi toate ofertele acestei companii