REFERENT ASIGURARI

Nivelul carierei
Entry-level (sub 3 ani)
Denumirea firmei
Fidelity Partners Recruiting
Domeniu
Asigurari
Oras(e)
Sibiu
Data introducerii
Vin 13, Martie 2009

COMPANIE SPECIALIZATA PE SERVICII PROFESIONISTE DE RECRUTARE, TRAINING, TEAM BUILDING, LEASING DE PERSONAL SI CONSULTANTA RECRUTEAZA PENTRU CLIENTUL SAU, MAXIMA BROKER DE ASIGURARE, O PERSOANA PENTRU POSTUL DE REFERENT ASIGURARI

Descrierea postului

- urmareste documentele privid politele de asigurare
- introduce politele de asigurare in sistemul informatic
- verifica politele de asigurare inainte de introducerea in sistem
- intocmeste rapoarte si situatii periodice
- subscrie polite de asigurare si le emite
- urmareste incasarea ratelor scadente
- solicita si colecteaza informatiile necesare pentru incheierea politelor de asigurare

Cerinte

- studii superioare ( finalizate sau in curs )
- cunostinte lb engleza
- foarte buna cunoastere a MS Office
- excelente abilitati de comunicare si negociere
- buna cunoastere a pietei de asigurari
- experienta in asigurari constituie un avantaj
- excelente abilitati de organizare
- rigoare si atentie la detalii

Oferta (bonusuri, beneficii):

- pachet salarial atractiv
- mediu de lucru placut
- posibilitati reale de avansare si dezvoltare profesionala
- telefon de serviciu
- bonusuri, prime, etc

Vezi toate ofertele acestei companii