Specialist PR

Nivelul carierei
Entry-level (sub 3 ani)
Denumirea firmei
Editura Nemira
Domeniu
Marketing
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Mar 24, Martie 2009

Postul de radio SMART FM 107.3 este un post premium, cu stil si personalitate, cu atitudine, informatie si muzica. SMART FM reprezinta raspunsul firesc la necesitatea prezentei intr-o metropola cum este Bucuresti a unui post de radio care sa seduca elita locuitorilor.

Programele SMART FM completeaza in mod profesionist o pozitie care se cerea demult ocupata si satisfac gusturile si nevoile unei categorii de ascultatori avand varsta de peste 25 de ani, venituri medii si mari, educatie medie si superioara ?
acea generatie care recunoaste si apreciaza valoarea in orice forma.

Nu ezitati sa accesati www.smartfm.ro pentru a ne cunoaste mai bine!
SMART FM ? un radio care te descopera!

Descrierea postului

- Elaborarea strategiilor de comunicare (prin gasirea celor mai bune modalitati de promovare a imaginii, programelor si echipei RADIOULUI, in conformitate cu bugetele alocate promovarii).
- Negocierea de contracte barter cu furnizori de servicii de promovare pentru RADIO: tipografii, materiale promotionale.
- Conceperea textelor publicitare pentru producerea de spoturi radio care promoveaza activitatile postului.
- Conceperea mecanismelor de promotii desfasurate exclusiv pe postul RADIOULUI - concursuri, promotii.
- Conceperea, redactarea si supervizarea contractelor de barter.
- Relatia cu agentia de publicitate (comunicarea permanenta cu reprezentantul agentiei, inaintarea de comenzi in lucru, supervizarea executarii comenzilor, supervizarea creatiei si inaintarea spre aprobare).

Cerinte

-Studii finalizate de comunicare si relatii publice, jurnalism sau filologie.
-Experienta: minim un an pe un post similar.
-Capabil sa lucreze calm si eficient in conditii de stress.
-Foarte bun cunoscator al limbii romane.
-Capabil sa-si organizeze activitatea, sa-si stabileasca si sa-si respecte obiectivele si prioritatile.
-Sa fie creativ si capabil sa lucreze in echipa.
-Sa aiba cunostinte de marketing si despre industria radioului.
-Sa fie bun negociator.