Consultant Financiar/ Team Leader

Nivelul carierei
Liceu
Denumirea firmei
Confidential
Domeniu
Marketing
Oras(e)
Sighetul Marmatiei, Ploiesti, BUCURESTI, Baia Mare
Data introducerii
Joi 10, Septembrie 2009

Societate Broker pe actiuni, fondata in anul 1989 in Austria, Viena, care activeaza in domeniul financiar-bancar. Compania este prezenta in 10 tari , fiind cea mai puternica forta de vanzari independenta din Europa Centrala. Siguranta economica este baza pentru multumire, dragoste, familie si fericire. Si totusi banii singuri nu aduc fericirea. Banii ne ofera insa siguranta, siguranta care linisteste si ne da posibilitatea de a savura viata. Aceasta viziune sta la baza infiintarii cu ceva timp in urma a concernului- realizarea unei firme de prestari servicii care prin metode noi si extraordinare sa ofere servicii pentru clienti si Brokeri. Tocmai din acest motiv suntem parteneri cu cei mai buni dintre cei mai buni, iar produsele noastre sunt exclusive si adaptate oricaror nevoi. Atunci cand toti te invata doar cum sa-ti cheltui banii, noi venim cu solutii de economisire/investitie, ingrijire pentru viitor, si protejarea celor dragi. Daca esti o persoana dinamica si sociabila, care doreste sa ajute oamenii sa se ingrijeasca de viitorul lor financiar, si doresti independenta financiara pe care doar propria afacere te poate ajuta sa o ai, te invitam la un interviu.

Descrierea postului

-brokeraj si consultanta financiara in domeniul investitiilor, asigurarilor, creditelor si pensiilor private-efectuarea de analize personal financiare in vederea identificarii nevoilor financiare a clientului( Analiza nu presupune vanzarea produselor ci Studiu de Piata )-ofertarea de programe financiare pe baza expertizei financiare, de la cele mai mari companii din tara si strainatate din domeniul financiar-bancar: Allianz, Aviva, Ing, Generali,Aegon, Eureko, Unita, Uniqa, Omniasig, Invesco,C-Quadrat, Raiffeisen Bank, Volksbank, Credit Europe Bank, Unicredit Tiriac etc.-prospectarea pietei in vederea identificarii de noi clienti-largirea si gestionarea portofoliului de clienti-mentinerea legaturii cu actualii clienti-expertiza si formare profesionala in domeniul managementului financiar-cautare si prospectare in vederea recrutarii de noi consultanti-dezvoltarea abilitatilor manageriale prin formarea si coordonarea propriei echipe-participarea la traininguri nationale si internationale-posibilitatea de a-si organiza singur/a programul de munca deoarece este atat o activitate part-time cat si full time-posibilitatea deschiderii propriului birou de consultanta in sistem de franciza

Cerinte

-minim 23 ani-studii medii/superioare-capacitate de autoorganizare-spirit de intreprinzator-dispus la calatorii in tara si strainatate-foarte bune abilitati de relationare si comunicare-umor-perseverenta-disponibilitate pentru munca de teren-dorinta de a-si dezvolta propria afacere-nu este necesara experienta in domeniu-seriozitate

Oferta (bonusuri, beneficii):

Oferta part-time, sau full-time.Exista 3 sisteme de bonificatie:-cele mai mari comisioane din domeniu in raport cu munca depusa-bonusuri, distinctii-calatorii: excursii si training-uri nationale si internationale: Antalya, Caraibe, SUA, Anglia, Austria, etc-posibilitatea dezvoltarii unei cariere la nivel international in domeniul managementului financiar-bancar-dezvoltare personala prin intermediul Academiei Europene a Liderilor, recunoscuta la nivel international

aplica la acest job

Alte oferte de la aceasta companie: Confidential
CONFIDENTIAL BUCURESTI 15 Mar 2011
confidential Ploiesti 06 Mar 2011
Confidential BUCURESTI 04 Mar 2011
Confidential BUCURESTI 02 Mar 2011
Confidential BUCURESTI 01 Mar 2011
Confidential BUCURESTI 18 Feb 2011
Confidential Brasov 17 Feb 2011
Confidential BUCURESTI 07 Feb 2011
confidential Ramnicu Valcea 28 Ian 2011
Confidential Galati 24 Ian 2011
Confidential BUCURESTI 17 Ian 2011
confidential BUCURESTI 16 Ian 2011
CONFIDENTIAL Pascani, Blaj, Iasi, BUCURESTI, Bacau 13 Ian 2011
Confidential Barlad, Vaslui, Sfantu Gheorghe, Ramnicu Valcea, Giurgiu 08 Ian 2011
Confidential Targoviste, Targu Jiu, Slatina, Resita, Alexandria 08 Ian 2011
Confidential Medias, Turda, Petrosani, Zalau, Alba Iulia 08 Ian 2011
Confidential Timisoara, Arad 04 Ian 2011
Confidential BUCURESTI 03 Ian 2011
Confidential Iasi 30 Dec 2010
CONFIDENTIAL BUCURESTI 29 Dec 2010
Confidential BUCURESTI 13 Dec 2010
Confidential Timisoara 08 Dec 2010
CONFIDENTIAL BUCURESTI 02 Dec 2010
Confidential Iasi 29 Noi 2010
Confidential Timisoara, Craiova, Arad 01 Noi 2010
Confidential BUCURESTI 31 Oct 2010
Confidential Piatra Neamt 27 Oct 2010
Confidential Sinaia, Busteni, Cornu, Campina, Breaza 26 Oct 2010
Confidential BUCURESTI 25 Oct 2010
Confidential Iasi 20 Oct 2010