LIBRAR

Titul ofertei
LIBRAR
Nivelul carierei
Liceu
Denumirea firmei
Carturesti
Domeniu
Marketing
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Mar 17, Martie 2009

Carturesti reprezinta un concept de "retail experience" complex care imbina cea mai diversificata oferta de produse culturale cu organizarea si gazduirea de evenimente socio-culturale, in spatii amenajate de unii dintre cei mai buni arhitecti si designeri romani.

Carturesti se adreseaza nevoilor de informare, educare, recreere; Carturesti nu este un spatiu doar al cartilor; este un spatiu al civilizatiei si implicit al artelor.

Carturesti isi propune sa ofere lucruri frumoase, rare, inedite, sa deschida gustul publicului pentru formare culturala, pentru valorile spirituale, sa trezeasca interesul oamenilor pentru comunicare, pentru importanta vietii in comunitate.

Sloganul Carturesti- carte, ceai, muzica, dichis- te face sa te astepti la mai mult decat produse culturale; dischisul, cu rezonanta sa boema, amintind de perioada interbelica, sugereaza diferenta, palaria magica din care Carturesti scoate toate acele lucruri care te surprind si incanta publicul.

In prezent exista noua librarii Carturesti in Bucuresti, Cluj, Iasi, Timisoara, Suceava si Constanta.

Descrierea postului

Promovarea si vanzarea de carte si alte produse aflate in oferta librariei
Consilierea clientilor intr-o maniera empatica
Intretinerea unui climat placut si relaxant pentru clienti
Aranjarea produselor la raft si mentinerea ordinii acestora
Inlocuirea la raft a produselor vandute
Incasarea contravalorii produselor achizionate de catre clienti
Operarea in programul de gestiune a miscarilor din stocul de marfa
Efectuarea inventarelor periodice

Cerinte

Sa fie pasionat de carti, muzica, filme
Sa fie entuziast, proactiv, sociabil si perseverent
Sa demonstreze atentie, interes, dorinta, actiune in consilierea si indrumarea clientilor
Sa stie sa comunice pozitiv (sa fie un bun ascultator, sa puna intrebari bune, sa fie flexibil in ceea ce priveste nivelurile diferite ale interac?iunii cu clien?ii, sa fie empatic)
Sa poata sa comunice si sa lucreze in echipa
Sa fie capabil de atentie distributiva
Cunostinte minime de utilizare PC

Oferta (bonusuri, beneficii):

aplica la acest job

Alte oferte de la aceasta companie: Carturesti
CARTURESTI BUCURESTI 07 Apr 2010
CARTURESTI BUCURESTI 18 Mar 2010
CARTURESTI BUCURESTI 14 Mar 2010