REPREZENTANT DE MARKETING si VANZARI

Nivelul carierei
Entry-level (sub 3 ani)
Denumirea firmei
Business Travel & Leisure
Domeniu
Marketing
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Dum 22, Martie 2009

Consultanta, recrutare, selectie si evaluare resurse umane pentru clientul nostru Silva Trading.
In contextul dezvoltarii continue a afacerii, SILVA Trading, unic reprezentant MEDTRONIC in Romania isi mareste echipa. SILVA Trading este o companie care opereaza pe piata de echipament medical si consumabile din anul 1992. Din anul 1998 devine distribuitor exclusiv īn Romānia al concernului american MEDTRONIC (vezi site : www.medtronic.com).
Daca vreti sa va alaturati echipei SILVA Trading puteti aplica online sau la e-mail recrutare@btl-comp.ro trimitand un CV si o scrisoare de intentie. Candidatii care corespund criteriilor de selectie vor fi programati la interviu.

Descrierea postului

Responsabilitati
Realizeaza procesul de vanzare si promoveaza produsele si imaginea companiei
Participa la evenimente, congrese, targuri specializate nationale
Administreaza si dezvolta portofoliul de clienti
Realizeaza obiectivele de vanzari, incasari si cele specifice conform politicii si strategiei companiei;
Urmareste si asigura derularea contractelor incheiate pana la finalizarea acestora- inclusiv incasarea facturilor emise
Prezentarea si promovarea produselor companiei
Tine legatura cu sectorul profesional (spitale, policlinici, medici de familie, pacienti);
Intocmeste periodic rapoarte de activitate

Cerinte

Experienta in marketing si vanzari, intr-o pozitie similara, minim 1 an- domeniul farmaceutic, medical, echipament medical sau FMCG constituie un avantaj. Experienta in munca minim 3 ani.
Foarte bune abilitati de comunicare, negociere, rela?ionare ?i lucru in echipa
Cursuri de vanzari si marketing constituie un avantaj
Capacitate de planificare si organizare a timpului, entuziast, automotivat, dinamic
Studii superioare finalizate (aparatura medicala, Medicina, Farmacie, Asistent medical, Inginerie Bio-medicala constituie un avantaj)
Permis de conducere categoria B
Limba englez? nivel avansat
Cunostiinte bune de operare calculator- MS Office

Oferta (bonusuri, beneficii):

Cursuri de pregatire , suport permanent din partea firmei;
Salariu fix + comision;
Masina, telefon de serviciu.

Vezi toate ofertele acestei companii