Reprezentat vanzari telecomunicatii & IT

Nivelul carierei
Liceu
Denumirea firmei
BEIA CONSULT INTERNATIONAL - Siemens System Partner
Domeniu
Marketing
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Lun 30, Martie 2009

BEIA CONSULT INTERNATIONAL - SIEMENS SYSTEM PARTNER - Companie de consultanta si servicii in domeniul telecomunicatiilor, activa pe piata de centrale telefonice in Romania din anul 1991, partener autorizat solutii comunicatii - pabx, centrala telefonica SIEMENS, isi desfasoara activitatea in domeniile: distributie, vanzari, instalari si consultanta.

Distribuitor centrale telefonice Siemens HiPath, upgrade, intretinere si service centrale telefonice Siemens, Alcatel, Tiptel, instalare, configurare si programare centrala telefonica voip, call center centrala telefonica, importator retelistica pasiva FMT (prize, patch-panel), oferta si proiectare retele date-voce centrale telefonice IP, unic distribuitor placi analogice si ISDN DIALOGIC - EICON compatibile Linux IP-PBX, DialogicŪ Regional Distributor Romania & Moldova, IntelŪ Communications Technology Provider

Descrierea postului

- contactarea potentialilor clienti si reprezentarea societatii in fata acestora
- indeplinirea planului de vanzari
- semnarea si negocierea contractelor
- urmarirea contractelor in derulare (respectarea termenelor si buna indeplinire a conditiilor contractuale)
- prospectarea pietei
- promovarea si prezentarea produselor societatii

Cerinte

Absolvent cu studii superioare (Politehnica, ASE) reprezinta un avantaj

Contactarea clientilor existenti si recrutarea de noi clienti, telefonic sau prin deplasare la sediul lor, elaborarea si intocmirea ofertelor tehnico-economice conform politicii firmei si a listelor de preturi, aducerea de noi contracte, asigurarea participarii la licitatii, implementarea strategiei de vanzari pentru realizarea planului de vanzari, prospectarea pietei de desfacere, urmarirea derularii ofertelor si a contractelor, asistenca tehnica a clientilor

Detalii la : jobs [at] beia [dot] ro

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Salariu fix, comision in functie de rezultate, negociabil in functie de experienta actuala a candidatului
- Autoturism de serviciu
- Telefon mobil
- Laptop
- Bonuri de masa
- Instruire in tehnici de vanzare
- Training produse si solutii telecomunicatii
- Program flexibil
- Colectiv tanar si dinamic
- Atmosfera placuta
- Posibilitati de dezvoltare a carierei

Vezi toate ofertele acestei companii
Alte oferte de la aceasta companie: BEIA CONSULT INTERNATIONAL - Siemens System Partner
BEIA CONSULT INTERNATIONAL - Siemens System Partner BUCURESTI 04 Oct 2010
BEIA CONSULT INTERNATIONAL - Siemens System Partner BUCURESTI 29 Iun 2010