Auditor Junior, Cod. Ref. ADD0327

Nivelul carierei
Liceu
Denumirea firmei
BDO Conti Audit SA
Domeniu
Finante/Contabilitate
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Mie 18, Martie 2009

BDO International este o retea internationala de firme de contabilitate publice, numite Firme Membre BDO, furnizand servicii clientilor internationali. Veniturile totale realizate de Firmele Membre BDO s-au ridicat la 3.329 mld. USD in 2005. Intreaga retea cuprinde 601 de birouri, in 105 de tari si aproximativ 27.828 parteneri si angajati ai Firmelor Membre, care furnizeaza servicii de consultanta in intreaga lume. BDO International este reprezentata in Romania de BDO Conti Audit, societate cu sediul central in Bucuresti. Principalele domenii de expertiza ale acesteia sunt:
* Audit financiar
* Corporate finance
* Privatizare
* Implementarea de proiecte internationale
* Reorganizare judiciara si lichidare
* Servicii de contabilitate
* Consultanta fiscala

Descrierea postului

- Efectueaz? misiuni de audit in companii din diverse domenii precum industrie, servicii, financiar, energie, utilitati publice, petrol si gaz, FMCG, sub coordonarea auditorilor seniori (asista Auditorul Senior in activitatea curenta)
- Efectueaz? verificarile necesare pentru ob?inerea informa?iilor relevante
- Documenteaz? clar ?i concis verific?rile efectuate prin Óntocmirea foilor de lucru
- Intocme?te sec?iunea de raport pentru fiecare tematic? verificat?
- Prezint? concluziile verific?rilor coordonatorului echipei de audit

Cerinte

- Student an terminal/Absolvent studii superioare economice (preferabil dar nu limitat la: Contabilitate, Finante, Banci, Audit)
- Cunostinte Engleza
- Cunostinte avansate in folosirea calculatorului (MS Office, Internet, E-mail);
- Cunostinte de contabilitate (constituie avantaj)
- Cunostinte de audit (constituie avantaj)
- Cunosterea IFRS (constituie avantaj)
- Cunostinte legislatie economica (constituie avantaj)
- Disponibilitate deplasare in tara

- Abilitati de comunicare si relationare cu clientii;
- Planificare si organizare
- Flexibilitate, creativitate, spirit de echipa
- Capacitate de sintez? ?i analiz?
- Aten?ie la detalii
- Initiativ?, integritate ?i obiectivitate
- Abilit??i de a respecta termenele de livrare

Oferta (bonusuri, beneficii):

OFERTA BDO
- Companie multinationala, expunere internationala
- Posibilitatea de a avansa mai rapid in cariera decat in companii similare
- Mediu de lucru prietenos
- Asigurare medicala gratuita inca din prima zi
- Acces gratuit la facilitati de sport si relaxare

Vezi toate ofertele acestei companii
Alte oferte de la aceasta companie: BDO Conti Audit SA
BDO Conti Audit SA BUCURESTI 21 Sep 2009