Consilier financiar - Nord-Est

Nivelul carierei
Liceu
Denumirea firmei
BCR Banca pentru Locuinte
Domeniu
Asigurari
Oras(e)
Suceava, Piatra Neamt, Iasi, Focsani, Bacau
Data introducerii
Mar 03, Martie 2009

A subsidiary of Banca Comerciala Romana (BCR), member of Erste Bank Group

Descrierea postului

Ai experien?? în domeniul vânz?rilor?
Î?i place s? lucrezi independent?
Vino al?turi de noi!
Împreun? construim o echip? de elit?, al?turi de cei mai performan?i speciali?ti în economisirea ?i creditarea pentru domeniului locativ.

?ansa este a TA, aplic? ACUM pentru a deveni membru al re?elei noastre de vânz?ri directe
?i de a ob?ine venituri suplimentare în calitate de

Consilier Financiar
(part-time/full-time, Regiunea Nord-Est)

BCR Banca pentru Locuin?e S.A. reprezint? un proiect nou ?i ambi?ios al BCR ?i S Bausparkasse Austria. Lansat? pe pia?? în luna iulie 2008, BCR Banca pentru Locuin?e ?i-a propus ca ?int? s? fie Num?rul 1 pe pia?a b?ncilor de locuin?e din România!

De aceea, noi, BCR Banca pentru Locuin?e ne a?tept?m de la tine ?

? s? identifici clien?ii poten?iali pentru produsele B?ncii;
? s? realizezi obiectivele de vânz?ri conform planului individual;
? s? depui eforturi constante pentru a l?rgi baza de clien?i ?i s? cau?i, construie?ti ?i men?ii o re?ea de rela?ii cu clien?i/prospec?i;
? s? iei contact zilnic prin telefon ?i s? vizitezi clien?ii poten?iali sau existen?i ?i s? identifici nevoile financiare actuale/viitoare ale clien?ilor;
? s? informezi clien?ii despre produsele de economisire-creditare ale B?ncii, conform manualelor de training ?i procedurilor în vigoare, explicând beneficiile ?i costurile aferente acestor produse;
? s? oferi explica?ii privind documenta?ia necesar? încheierii unui contract de economisire-creditare, s? asi?ti clien?ii în completarea documenta?iei ?i s? te asiguri c? respectivii clien?i consilia?i primesc un r?spuns în timp optim;
? s? solici?i/ob?ii referin?e de la clien?ii poten?iali sau existen?i;
? s? ar??i o preocupare constant? pentru îmbun?t??irea cuno?tin?elor legate de produsele B?ncii ?i s? participi activ la training-urile organizate de Banc?;
? s? activezi conform standardelor, normelor ?i procedurilor B?ncii;
? s? întocme?ti rapoarte de activitate cu privire la întâlniri, vizite ?i contacte.

Cerinte

Pentru aceasta trebuie s? îndepline?ti urm?toarele condi?ii ?

? s? ai experien?? în vânz?ri directe sau în domeniul financiar-bancar;

?i s? cuno?ti ?

? MS Office la un nivel bun;
? Cunoa?terea limbii engleze ar fi un avantaj pentru tine.

Oferta (bonusuri, beneficii):

Crezi c? ai foarte bune abilit??i de comunicare ?i vânzare? E?ti un bun negociator? Dac? putem trece în dreptul numelui t?u ?i atitudinea pro-activ?, spiritul întreprinz?tor ?i disponibilitatea la deplasare, atunci, BCR Banca pentru Locuin?e î?i ofer?:

? un cadru excep?ional pentru dezvoltarea carierei tale profesionale;
? o atmosfer? de lucru de performan?? construit? de colegii no?trii;
? o remunera?ie în func?ie de efortul depus ?i succesul în vânz?ri;

?i nu în ultimul rând posibilitatea de a face parte din echipa unei noi re?ele de vânz?ri directe!

Vezi toate ofertele acestei companii
Alte oferte de la aceasta companie: BCR Banca pentru Locuinte
BCR Banca pentru Locuinte Hunedoara, Timisoara, Oradea, Arad, Alba Iulia 07 Mar 2011
BCR Banca pentru Locuinte Tulcea, Ploiesti, Constanta, Buzau, Braila 07 Mar 2011
BCR Banca pentru Locuinte Buftea, Ilfov, Otopeni, BUCURESTI 03 Mar 2011
BCR Banca pentru Locuinte Suceava, Piatra Neamt, Iasi, Galati, Bacau 03 Mar 2011
BCR Banca pentru Locuinte Drobeta Turnu-Severin, Campulung Muscel, Targoviste, Slatina, Alexandria 02 Mar 2011
BCR Banca pentru Locuinte BUCURESTI 25 Feb 2011
BCR Banca pentru Locuinte Tirgu Mures, Miercurea Ciuc, Cluj Napoca, Brasov, Baia Mare 15 Feb 2011
BCR Banca pentru Locuinte Hunedoara, Timisoara, Oradea, Arad, Alba Iulia 03 Feb 2011
BCR Banca pentru Locuinte Tulcea, Ploiesti, Constanta, Buzau, Braila 01 Feb 2011
BCR Banca pentru Locuinte Roman, Suceava, Iasi, Galati, Bacau 27 Ian 2011
BCR Banca pentru Locuinte Drobeta Turnu-Severin, Campulung Muscel, Targoviste, Slatina, Alexandria 24 Ian 2011
BCR Banca pentru Locuinte Tirgu Mures, Miercurea Ciuc, Cluj Napoca, Brasov, Baia Mare 10 Ian 2011