CONSILIER ASIGURARI

Nivelul carierei
Liceu
Denumirea firmei
BCR - ASIGURARI DE VIATA
Domeniu
Asigurari
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Mar 03, Martie 2009

BCR Asigurari de Viata SA a fost infiintata in luna octombrie 2005 in vederea dezvoltarii conceptului modern de servicii financiare integrate prin includerea in oferta Grupului BCR a asigurarilor de viata destinate atat persoanelor fizice cat si persoanelor juridice.

Beneficiind de puterea financiara, integritatea, profesionalismul si cultura organizationala a Grupului BCR si de un capital social de 21.932.800 lei, BCR Asigurari de Viata se impune prin servicii superioare calitativ, caracterizate printr-un Ónalt grad de profesionalism.

Apeland la experienta bancara a actionarului majoritar, BCR Asigurari de Viata este in masura sa ofere cele mai valoroase produse si servicii bancassurance la cele mai competitive tarife.

Descrierea postului

CONSILIER ASIGURARI(cod CA)

Cerinte

BCR Asigurari de Viata, companie membra a Grupului Banca Comerciala Romana recruteaza pentru agentiile din Bucuresti, CONSILIER ASIGURARI (cod CA):

Cerinte:
? Flexibilitate, rezistenta la stres, capacitatea de a asimila cunostinte;
? Experienta in vanzari constituie un avantaj;
? Abilitati excelente de comunicare, persuasiune, implicare, atitudine pozitiva, dinamic, sociabil;
? Atitudine proactiva si orientare catre client;
? Capacitate de a asimila cunostinte.

Oferta (bonusuri, beneficii):

Oportunitatea unei cariere de succes in cadrul celui mai mare grup financiar din Romania;
? Venituri fixe garantate;
? Comisioane si bonusuri;
? Lucru intr-o echipa tanara si motivata;
? Cursuri de specialitate oferite de traineri LIMRA.

Alte oferte de la aceasta companie: BCR - ASIGURARI DE VIATA
BCR - ASIGURARI DE VIATA BUCURESTI 03 Ian 2011
BCR - ASIGURARI DE VIATA BUCURESTI 04 Ian 2010
BCR - ASIGURARI DE VIATA BUCURESTI 23 Noi 2009
BCR - ASIGURARI DE VIATA BUCURESTI 01 Sep 2009
BCR - ASIGURARI DE VIATA BUCURESTI 25 Mar 2009