BRAND MANAGER - bijuterii / ceasuri

Nivelul carierei
Middle-level (peste 3 ani)
Denumirea firmei
B&B COLLECTION SRL
Domeniu
Marketing
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Mar 17, Martie 2009

Firma cu profil comert, avand puncte de lucru in toata tara.

Descrierea postului

- Analiza pietei bijuteriilor / ceasurilor in segmentul de retail si intocmirea rapoartelor specifice de prospectare si evaluare a acesteia;
- Implementarea unui management performant al stocurilor si lansarea comenzilor externe pe baza indicatorilor de eficienta a comertului intr-o retea de magazine cu acoperire nationala;
- Supervizarea distributiei corecte a stocurilor in gestiunile companiei in conformitate cu cerintele partenerilor externi si specificul pietei locale;
- Intocmirea rapoartelor de analiza cu privire la: achizitii, vanzare, rentabilitate;
- Verificarea periodica a gradului de realizare a obiectivelor stabilite si propunerea masurilor de atingere a acestora;
- Propunerea si supervizarea implementarii actiunilor de marketing specifice brandurilor aflate in portofoliu;
- Gestionarea relatiei cu partenerii externi ai companiei si clientii locali.

Cerinte

- orientare catre rezultate;
- abilitati excelente de comunicare, negociere si prezentare;
- capacitate de organizare, dinamism;
- studii superioare finalizate;
- limba engleza si utilizare PC nivel avansat;
- permis de conducere cat. B;
- disponibilitate pentru deplasari.

Oferta (bonusuri, beneficii):

- salariu motivant;
- mediu de lucru excelent in cadrul unei echipe tinere si creative;
- oportunitatea construirii unei cariere in cadrul celei mai mari retele de magazine de ceasuri, bijuterii si cosmetice.

aplica la acest job

Alte oferte de la aceasta companie: B&B COLLECTION SRL
B&B COLLECTION SRL BUCURESTI 25 Ian 2011
B&B COLLECTION SRL BUCURESTI 03 Ian 2011
B&B COLLECTION SRL BUCURESTI 15 Noi 2010
B&B COLLECTION SRL BUCURESTI 04 Oct 2010
B&B COLLECTION SRL BUCURESTI 27 Sep 2010
B&B COLLECTION SRL BUCURESTI 10 Mai 2010
B&B COLLECTION SRL BUCURESTI 03 Mai 2010
B&B COLLECTION SRL BUCURESTI 29 Mar 2010
B&B COLLECTION SRL BUCURESTI 30 Dec 2009
B&B COLLECTION SRL BUCURESTI 22 Dec 2009
B&B COLLECTION SRL BUCURESTI 17 Noi 2009
B&B COLLECTION SRL BUCURESTI 23 Mar 2009