INSPECTOR SPECIALIZAT LIFE

Nivelul carierei
Entry-level (sub 3 ani)
Denumirea firmei
Astra Asigurari
Domeniu
Asigurari
Oras(e)
Galati, Buzau, Braila
Data introducerii
Mar 03, Martie 2009

ASTRA - UNIQA se numara printre cele mai importante companii de asigurari de pe piata romaneasca, fiind cea mai mare companie dupa marimea capitalului social si una dintre primele companii in ceea ce priveste cifra de afaceri.

Descrierea postului

Directia Asigurari de Viata si Sanatate angajeaza ISL (inspectori specilizati life) pentru a completa forta de vanzare.
Dezvoltarea echipei de vânz?ri reprezint? una din priorit??ile companiei în acest an.
Printre atributiile postului se numara:
-ofera suport Inspectorilor de Asigurari din cadrul sucursalei unde activeaza in vederea realizarii vanzarii de polite de asigurari de viata
-raspunde in mod direct din punct de vedere cantitativ si calitativ de vanzarea de asigurari de viata
-prospecteaza si califica piata potentiala in vederea dezvoltarii portofoliului de clienti pentru asigurari de viata
-furnizeaza datele solicitate catre directia asigurari viata/ directorii regionali de viata
-isi desfasoara activitatea de vanzare asigurari de viata in conformitate cu strategia de vanzari aprobata de Conducere
-Elaboreaz? oferte de asigurare în baza solicit?rilor primite de la diver?i clien?i;
-Particip? la ac?iuni de promovare a companiei ?i produselor de asigur?ri

Cerinte

- Studii superioare ;
- Experienta minim 2 ani in vanzari de asigurari de viata; vanzarea anterioara a asigurarilor de sanatate dar si a asigurarilor de grup sau nonlife va constitui un avantaj
- Abilitati de negociere, comunicare, atitudine proactiva, pozitiva, orientata spre solutii
- Abilitati de coordonare si de prezentare in public
- Disponibilitate de a se deplasa in judetul coordonat, la intalnirile de vanzare solicitate de catre colegii din sucursala

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Salariu motivant
- Bonusuri/comisioane
- Cariera in asigurari de viata si sanatate
- Programe specializate de training
- Participarea la programele motivationale de viata/sanatate ale companiei.

aplica la acest job

Alte oferte de la aceasta companie: Astra Asigurari
Astra Asigurari Iasi 04 Mar 2011
Astra Asigurari BUCURESTI 28 Feb 2011
Astra Asigurari BUCURESTI 16 Feb 2011
Astra Asigurari Toate orasele 20 Ian 2011
Astra Asigurari BUCURESTI 17 Ian 2011
Astra Asigurari BUCURESTI 13 Ian 2011
ASTRA Asigurari BUCURESTI 13 Ian 2011
Astra Asigurari BUCURESTI 06 Ian 2011
ASTRA ASIGURARI Ilfov, BUCURESTI 05 Ian 2011
Astra Asigurari Toate orasele 16 Dec 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 08 Dec 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 26 Noi 2010
Astra Asigurari Cluj Napoca 17 Sep 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 15 Sep 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 06 Sep 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 10 Aug 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 05 Aug 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 23 Iul 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 13 Iul 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 06 Iul 2010
Astra Asigurari Timisoara, Sibiu, Ploiesti 14 Mai 2010
Astra Asigurari Pitesti, Iasi, Brasov, Bacau, Arad 14 Mai 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 29 Apr 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 09 Apr 2010
Astra Asigurari Constanta, Brasov 03 Mar 2010
Astra Asigurari Pitesti, Iasi, Brasov, Bacau, Arad 01 Mar 2010
Astra Asigurari Timisoara, Sibiu, Ploiesti 01 Mar 2010