INSPECTOR COORDONATOR DAUNE

Nivelul carierei
Entry-level (sub 3 ani)
Denumirea firmei
Astra Asigurari
Domeniu
Asigurari
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Lun 26, Octombrie 2009

Astra Asigurari este singura companie de asigurari din Romania cu actionariat si capital preponderent autohtone. In anul 2005, UNIQA Group Austria a achizitionat 27% din actionariatul Astra. Actionarii puternici, TNG – The Nova Group, care detine 72,8% din pachetul de actiuni, unul dintre cele mai mari holdinguri din Romania si UNIQA Group, jucator international cu interese in 20 de tari europene, reprezinta garantia unei companii solide, care isi protejeaza partenerii in cele mai dificile situatii.

Descrierea postului

- Organizeaza activitatea de constatare si instrumentatare a daunelor pentru inspectorii de dauna din subordine;- Stabileste zilnic, in functie de solicitarile existente, deplasarea inspectorilor de daune pe teren, in vederea efectuarii constatarilor suplimentare;- Verifica constatările făcute de inpectorii de daune;- Verifică realitatea producerii evenimentelor asigurate înştiinţate şi corectitudinea actelor întocmite;- Efectueaza punctaje de dosare de dauna pentru unitatile service cu care sunt incheiate conventii de colaborare;- Intocmeste situaţiile solicitate de Directia Daune.

Cerinte

- Studii superioare finalizate;- Cunostinte operare MsOffice (Word, Excel);- Experienta – minim 1 an pe un post similar.

Oferta (bonusuri, beneficii):

aplica la acest job

Alte oferte de la aceasta companie: Astra Asigurari
Astra Asigurari Iasi 04 Mar 2011
Astra Asigurari BUCURESTI 28 Feb 2011
Astra Asigurari BUCURESTI 16 Feb 2011
Astra Asigurari Toate orasele 20 Ian 2011
Astra Asigurari BUCURESTI 17 Ian 2011
Astra Asigurari BUCURESTI 13 Ian 2011
ASTRA Asigurari BUCURESTI 13 Ian 2011
Astra Asigurari BUCURESTI 06 Ian 2011
ASTRA ASIGURARI Ilfov, BUCURESTI 05 Ian 2011
Astra Asigurari Toate orasele 16 Dec 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 08 Dec 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 26 Noi 2010
Astra Asigurari Cluj Napoca 17 Sep 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 15 Sep 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 06 Sep 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 10 Aug 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 05 Aug 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 23 Iul 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 13 Iul 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 06 Iul 2010
Astra Asigurari Timisoara, Sibiu, Ploiesti 14 Mai 2010
Astra Asigurari Pitesti, Iasi, Brasov, Bacau, Arad 14 Mai 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 29 Apr 2010
Astra Asigurari BUCURESTI 09 Apr 2010
Astra Asigurari Constanta, Brasov 03 Mar 2010
Astra Asigurari Pitesti, Iasi, Brasov, Bacau, Arad 01 Mar 2010
Astra Asigurari Timisoara, Sibiu, Ploiesti 01 Mar 2010