Area sales & technical representative

Nivelul carierei
Middle-level (peste 3 ani)
Denumirea firmei
ALUTERM GROUP
Domeniu
Marketing
Oras(e)
Iasi, Cluj Napoca, BUCURESTI
Data introducerii
Lun 16, Martie 2009

Aveti o atitudine constructiva orientata spre rezultate, un caracter persuasiv, sunteti optimist si doriti sa va puneti in valoare calitatile in cadrul unui colectiv care crede in ce face?
In acest caz, noi va cautam pentru un job incitant.

Aria de activitati a companiei Aluterm este reprezentata de: import, distributie, consultanta , lucrari ?la cheie? si montaj (prin colaboratori) in domeniul AUTOMATIZARILOR PENTRU CAI DE ACCES: USI AUTOMATE PIETONALE, USI INDUSTRIALE, RAMPE DE INCARCARE , BARIERE AUTOMATE, AUTOMATIZARI DE PORTI, ACTIONARI PENTRU FERESTRE, TRAPE DE FUM SI LUMINATOARE ? pentru informatii detaliate accesati www.siatec.ro.

Credem in ce facem, facem bine si suntem mandri de rezultatele obtinute!

Descrierea postului

- Identificarea oportunitatilor de afaceri pe piata constructiilor
- Identificarea potentialilor clienti si promovarea produselor catre acestia
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului existent de clienti
- Intocmirea ofertelor, consilierea clientilor in alegerea deciziei optime de cumparare, negocierea contractelor, urmarirea derularii contractelor
- Atingerea obiectivelor de vanzari stabilite
- Participarea activa la actiunile de promovare a produselor: Targuri si Expozitii, prezentari tehnico-comerciale, etc.

Cerinte

- Experien?a de minim 1 an Óntr-un post similar (vanzari cu specific tehnic);
- Preferabil studii superioare tehnice
- Abilitati de comunicare si negociere
- Permis auto categoria B
- Cunostinte de limba engleza si/sau italiana
- Disponibilitate pentru deplasari
- Orientare catre rezultate, capacitate buna de organizare

Oferta (bonusuri, beneficii):

Salariu fix si comision motivant din vanzari, posibilitati de promovare, oportunitatea dezvoltarii carierei intr-o companie dinamica.
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes in cadrul unei companii de top.
Mediu de lucru stimulativ.

aplica la acest job

Alte oferte de la aceasta companie: ALUTERM GROUP
ALUTERM GROUP Cluj Napoca 03 Noi 2010
ALUTERM GROUP Cluj Napoca, BUCURESTI, Brasov 27 Sep 2010
ALUTERM GROUP Timisoara, Cluj Napoca, Brasov 26 Iul 2010
ALUTERM GROUP Timisoara, Cluj Napoca, Brasov 23 Iun 2010
ALUTERM GROUP Iasi, Cluj Napoca, BUCURESTI, Bacau 16 Mar 2010
ALUTERM GROUP Timisoara, Iasi, Cluj Napoca, BUCURESTI, Bacau 01 Oct 2009