Arhivar

Titul ofertei
Arhivar
Nivelul carierei
Entry-level (sub 3 ani)
Denumirea firmei
Allianz Tiriac Asigurari SA
Domeniu
Asigurari
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Vin 20, Martie 2009

Allianz-Tiriac Asigurari face parte din Allianz Group, una dintre cele mai puternice institutii financiare din lume si cel mai mare grup de asigurari din Europa, cu o experienta de peste 100 de ani in domeniul asigurarilor. Allianz-Tiriac este compania de asigurari numarul unu din Romania si ofera clientilor sai o gama completa de produse de asigurari private: asigurari generale facultative, asigurari de viata si asigurari obligatorii.

Am ajuns liderul pietei asigurarilor datorita performantelor deosebite, realizate prin oameni deosebiti. A face parte din echipa de vanzari a Allianz-Tiriac inseamna a lucra intr-un mediu de lucru profesionist, in care rezultatele bune si foarte bune sunt apreciate si recunoscute.

Suntem o companie orientata spre oameni si spre performanta si am creat special pentru echipa noastra de vanzari programe motivationale si planuri de cariera in vederea stimularii si aprecierii rezultatelor deosebite in activitatea de vanzare a asigurarilor generale facultative, de viata si obligatorii.

Allianz-Tiriac isi desfasoara activitatea in Romania de peste 10 ani. In acest timp am creat o structura de distributie complexa care da posibilitatea tuturor celor din echipa noastra de vanzari sa urmeze cariere profesionale de succes, in functie de ambitiile si pregatirea profesionala a fiecaruia. Echipa Allianz-Tiriac Asigurari este formata din specialisti in domeniul finantelor, economisti, juristi, actuari, ingineri, psihologi, medici, sociologi, profesori si multi altii.

In functie de dorintele fiecaruia de a-si dezvolta o cariera in domeniul serviciilor financiare, in functie de tipul de colaborare pe care fiecare doreste si poate sa il aiba cu Allianz-Tiriac, compania noastra va ofera mai multe posibilitati de a face parte din echipa noastra de vanzari. Astfel puteti fi agent, inspector de asigurari, consultant financiar sau unit manager in cadrul celei mai mari companii de asigurari din Romania.

Allianz-Tiriac Asigurari

Descrierea postului

? Organizeaza, gestioneaza si dezvolta procesul de administrare a patrimoniului arhivistic al societatii;
? Initiaza si modifica/completeaza Nomenclatorul arhivistic al societatii functie de evolutia liniilor de business;
? Asigura legatura cu Arhivele Nationale in vederea confirmarii Nomenclatorului arhivistic;
? Organizeaza si gestioneaza procesul de selectionare, asigura predarea integrala a arhivei selectionate catre unitatile recuperatoare;
? Organizeaza depozitul de arhiva conform prevederilor Legii Arhivelor Nationale;
? Organizeaza inventarierea si predarea documentelor cu valoare istorica catre Arhivele Nationale.

Cerinte

- Studii medii/superioare;
- Cuno?tin?e medii MS Office;
- Cunostiinte de specialitate in domeniul arhivistic, minim atestat eliberat de Scoala de Perfectionare Arhivistica
- Persoana flexibila si dinamica;
- Excelente abilitati de comunicare si de lucru in echipa;
- Rezistenta la stres

Oferta (bonusuri, beneficii):

Contractul individual de munca este pe perioada determinata.

Alte oferte de la aceasta companie: Allianz Tiriac Asigurari SA
Allianz Tiriac Asigurari SA Galati 16 Mar 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA Slatina, Craiova, BUCURESTI 15 Mar 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA Ploiesti, Pitesti, Cluj Napoca 15 Mar 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA Oradea, Baia Mare, Bacau 15 Mar 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA Tirgu Mures, Sibiu, Galati 15 Mar 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA Timisoara, Iasi, Constanta 15 Mar 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA Suceava, Craiova, Brasov 15 Mar 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA Deva, BUCURESTI, Arad 15 Mar 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA BUCURESTI 10 Mar 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA BUCURESTI 03 Mar 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA Vaslui, Targoviste 24 Feb 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA Tirgu Mures, Pitesti, Oradea 24 Feb 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA Timisoara, Piatra Neamt, BUCURESTI 24 Feb 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA Satu Mare, Deva, Cluj Napoca 24 Feb 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA Suceava, Baia Mare, Arad 24 Feb 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA BUCURESTI 14 Feb 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA BUCURESTI 10 Feb 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA Oradea 01 Feb 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA BUCURESTI 14 Ian 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA BUCURESTI 12 Ian 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA Arad 11 Ian 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA Timisoara, Iasi, Craiova, Cluj Napoca, BUCURESTI 11 Ian 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA BUCURESTI 11 Ian 2011
Allianz Tiriac Asigurari SA Oradea 03 Ian 2011
ALLIANZ TIRIAC ASIGURARI SA Pitesti 27 Dec 2010
Allianz Tiriac Asigurari SA BUCURESTI 17 Dec 2010
ALLIANZ TIRIAC ASIGURARI SA Mioveni, Curtea de Arges, Pitesti 07 Dec 2010
Allianz Tiriac Asigurari SA BUCURESTI 06 Dec 2010
Allianz Tiriac Asigurari SA BUCURESTI 26 Noi 2010