Manager Vanzari

Nivelul carierei
Entry-level (sub 3 ani)
Denumirea firmei
AIG Life Asigurari Romania
Domeniu
Asigurari
Oras(e)
Suceava, Iasi, Galati, Focsani, Bacau
Data introducerii
Joi 05, Martie 2009

AIG Life Asigurari Romania SA, una dintre cele mai mari companii din domeniul financiar din Romania, va propune o noua provocare!
Daca esti o persoana cu o atitudine pozitiva orientata spre rezolvarea problemelor, dinamica, organizata, ai abilitati de comunicare si lucru in echipa, dornica sa iti construiesti o cariera solida intr-o companie multinationala lider de piata, te invitam sa te alaturi echipei noastre de profesionisti!

Descrierea postului

- Atingerea obiectivelor de vanzari prin dezvoltarea de noi structuri de distributie si prin maximizarea potentialului structurilor existente
- Formarea si dezvoltarea membrilor echipei prin organizarea de training-uri specifice (inclusiv field training)
- Bugetarea si planificarea activitatilor specifice in corelare cu obiectivele fixate
- Monitorizarea si controlul echipei
- Motivarea echipei in vederea realizarii obiectivelor fixate
- Comunicare & raportare periodica
- Analiza si evaluarea rezultatelor activitatii
- Identificarea de oportunitati si definirea planurilor de actiuni conforme.

Cerinte

- Minimum 3 ani experienta in coordonarea echipelor de vanzari asigurari
- Experienta in recrutare si selectie
- Studii superioare
- Excelente abilitati de comunicare
- Cunostinte MS Office
- Cunoasterea limbii engleze(nivel mediu)
- Spirit antreprenorial
- Leadership prin exemplu
- Disponibilitate la efort.

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Salariu atractiv plus bonus in functie de performanta
- Oportunitati deosebite de dezvoltare a carierei intr-un mediu de profesionisti
- Programe de training si dezvoltare personala continua.

Vezi toate ofertele acestei companii
Alte oferte de la aceasta companie: AIG Life Asigurari Romania
AIG Life Asigurari Romania BUCURESTI 09 Oct 2009
AIG Life Asigurari Romania Galati, Braila 29 Sep 2009
AIG Life Asigurari Romania BUCURESTI 02 Mar 2009