Additional Distribution Manager

Nivelul carierei
Middle-level (peste 3 ani)
Denumirea firmei
AIG Life Asigurari Romania
Domeniu
Asigurari
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Lun 02, Martie 2009

Descrierea firmei

O cariera asigurata la AIG!

AIG Life Asigur?ri Romania SA, una dintre cele mai mari companii de asigur?ri ?i servicii financiare din Romania, este intr-o continu? expansiune. Dac? i?i dore?ti o carier? solid? intr-o companie multina?ional? de prestigiu, te invit?m sa te al?turi echipei noastre de profesionisti!

Descrierea postului

Misiunea ? construirea si dezvoltarea unei forte de vanzari performante prin aplicarea principiilor de management in procesul de vanzare in vederea indeplinirii obiectivelor cantitative si calitative in acord cu parametri financiari stabiliti

Responsabilitati
- Recrutarea si selectia de personal in vederea construirii echipei de vanzari;
- Formarea si dezvoltarea membrilor echipei prin organizarea de training-uri specifice (inclusiv field training);
- Bugetarea si planificarea activitatilor specifice in corelare cu obiectivele fixate;
- Implementarea si respectarea standardelor de excelenta pe tip de activitate prin KPI specifici;
- Imbunatatirea permanenta a proceselor pe baza ciclului de management;
- Monitorizarea si controlul echipei;
- Motivarea echipei in vederea realizarii obiectivelor fixate;
- Comunicare & raportare periodica;
- Analiza si evaluarea rezultatelor activitatii;
- Identificarea de oportunitati si definirea planurilor de actiuni conforme.

Cerinte

- Minim 1 an experienta in domeniul asigurarilor de viata la nivel de Unit Manager;
- Experienta in recrutare si selectie;
- Excelente abilitati de comunicare;
- Spirit antreprenorial;
- Atitudine pozitiva;
- Angajament;
- Leadership prin exemplu;
- Studii superioare;
- Cunostinte MS Office;
- Cunoasterea limbii engleze(nivel mediu.

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Un pachet motivational foarte atractiv si competitiv;
- Oportunitati reale de dezvoltare a carierei intr-un mediu de profesionisti;
- Programe de training si dezvoltare personala continua.

Vezi toate ofertele acestei companii
Alte oferte de la aceasta companie: AIG Life Asigurari Romania
AIG Life Asigurari Romania BUCURESTI 09 Oct 2009
AIG Life Asigurari Romania Galati, Braila 29 Sep 2009
AIG Life Asigurari Romania Suceava, Iasi, Galati, Focsani, Bacau 05 Mar 2009