Operator TeleMarketing Limba Franceza

Nivelul carierei
Liceu
Denumirea firmei
ABL Engineering Service SRL -INFOLOGIC SA
Domeniu
Marketing
Oras(e)
Iasi
Data introducerii
Joi 05, Martie 2009

ABL Engineering Service este filiala societatii INFOLOGIC (www.infologic-agro.fr), companie multinationala, lider in solutii informatice integrate.
Din 1982, INFOLOGIC este recunoscut si apreciat pentru ERP-ul sau dezvoltat in integralitate in tehnologiile java, tehnologiile cele mai performante si inovante . Modulele ERP-ului INFOLOGIC permit gestiunea tuturor functiilor unei intreprinderi : gestiunea vanzarilor, gestiunea stocurilor, gestiunea productiei, trasabilitatea totala a produselor, pilotajul de atelier, gestiunea comerciala, a pregatirii comenzilor, a expedierilor, a transporturilor, a sistemului EDI.
INFOLOGIC dezvolta, integreza si instaleza, formeaza utilizatorii, asigura mentenanta, este partenerul ideal al societatilor care au o activitate in industria agroalimentara.
INFOLOGIC este partenerul a peste 300 de grupuri si intreprinderi independente in Franta si in strainatate.
Pentru mai multe informatii despre activitatea noastra, vizitati situl internet www.infologic-agro.fr.

Descrierea postului

Activitate de prospectare comerciala :
- Contactarea telefonica a potentialilor clienti atribuiti in baza de date
- Prezentarea produselor companiei (Sisteme informatice integrate)
- Identificarea de noi proiecte informatice
- Completarea si administratea bazei de date
- Studii de piata
- Studii concurentiale

Cerinte

Experienta intr-un post similar reprezinta un avantaj;
Persoana entuziasta, comunicativa, cu spirit de echipa, cu putere de convingere si o buna capacitate de organizare a timpului.
Cunostinte PC (Word, Excel, Power Point), internet ? foarte bine
Cunoasterea la nivel avansat a limbii franceze ? Obligatoriu

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Pachet salarial avantajos; comisioane si bonusuri in functie de performanta; tichete de masa
- Desfasurarea activitatii intr-un colectiv tanar si intr-un mediu profesionist.

Vezi toate ofertele acestei companii
Alte oferte de la aceasta companie: ABL Engineering Service SRL -INFOLOGIC SA
ABL Engineering Service SRL -INFOLOGIC SA Iasi 01 Dec 2009
ABL Engineering Service SRL -INFOLOGIC SA Iasi 23 Sep 2009