JUNIOR SALES ADVERTISING - PRINT

Nivelul carierei
Liceu
Denumirea firmei
A Rond SRL
Domeniu
Marketing
Oras(e)
BUCURESTI
Data introducerii
Lun 30, Martie 2009

dezvoltare de solutii pentru e-business, realizare de site-uri de orice complexitate (de prezentare, e-commerce, portaluri, site-uri de eveniment etc.), marketing online, grafica pentru web si print, multimedia, elemente interactive, campanii de imagine, consultanta, media.

Descrierea postului

Rol:

Implementarea strategiei de vanzari aplicabile Departamentului Vanzari pentru produsele de publicitate de print

Responsabilitati:

? Gestioneaza si dezvolta portofoliul de clienti, contactand companiile alocate si stabilind intalniri cu reprezentantii acestora, pentru a promova produsele de print ale A Rond
? Prospecteaza piata si identifica atat potentialii noi clienti, cat si competitorii
? Oferteaza si negociaza contractele cu clientii
? Identifica nevoile potentialilor clienti si transmite solicitarile acestora persoanelor in masura sa le rezolve, propunand, totodata, solutii de imbunatatire a serviciilor
? Intocmeste rapoarte de activitate periodice si la solicitarea superiorului (vizand stadiul indeplinirii planului propriu de vanzari si activitatile curente realizate in acest scop)
? Urmareste incasarea la termen a facturilor aferente contractelor de vanzare de publicitate incheiate

Cerinte

? Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare (preferabil intr-unul dintre domeniile marketing, comunicare, relatii publice)
? Experienta in vanzarea de publicitate media
? Limba engleza ? nivel mediu
? Operare PC ? nivel avansat (MS Office: MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, MS Outlook; programe operare baze de date)
? Orientare catre client
? Abilitati de prioritizare si managementul timpului
? Abilitati de organizare si planificare
? Excelente abilitati de comunicare si de prezentare (verbala si scrisa)
? Permis de conducere categoria B

Oferta (bonusuri, beneficii):

Pachet salarial atractiv.

Vezi toate ofertele acestei companii